موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فناوری » آمازون برای رفاه کارمندان خود گلخانه‌ای بزرگ حاوی خانه‌های درختی می‌سازد

تبلیغات ویژه

آمازون برای رفاه کارمندان خود گلخانه‌ای بزرگ حاوی خانه‌های درختی می‌سازد

آمازون برای رفاه کارمندان خود گلخانه‌ای بزرگ حاوی خانه‌های درختی می‌سازد

امکانات رفاهی در شرکت‌های بزرگ و کوچک موجب می شود که کارمندان انگیزه بیشتری برای کار در ساعات طولانی روز داشته باشند، مزایای کارمندی در برخی از شرکت‌ها شامل قهوه، یک صندلی طبی خاص یا در نهایت یک میز پینگ پنگ می‌شود. اما اکنون شرکت آمازون در تلاش است تا چیزی فراتر از این مزایای معمولی را برای کارمندان خود فراهم کند. این شرکت مشغول ساخت یک گلخانه بسیار بزرگ در مرکز شهر سیاتل است، گلخانه‌ای که در واقع نقش یک پناهگاه برای رفع خستگی کار روزانه را ایفا می‌کند. با سایبری دیزاین همراه باشید.

 

این گلخانه ساختاری شامل سه سازه کروی شکل خواهد داشت و آمازون قصد دارد بیش از ۳۰۰ هزار گونه گیاهی در حال انقراض را در این گلخانه پرورش دهد. در این سازه‌های کروی علاوه بر گونه‌های گیاهی مختلف، تعداد زیادی خانه درختی نیز ساخته خواهد شد که با استفاده از مجموعه‌ای از پل‌های معلق به یکدیگر متصل می‌شوند.

آمازون امیدوار است که کارمندانش قرارهای ملاقات خود را در این خانه‌های درختی برگزار کنند. البته این گلخانه در حالت کلی در دمای ۲۲ درجه و رطوبت ۶۰ درصدی نگهداری می‌شود که شرایط چندان ایده آلی برای تحریک ذهنی افراد نیست.

در مرحله اولیه تنها کارمندان آمازون امکان استفاده از این گلخانه را دارند اما ممکن است که این شرکت در ماه‌های آتی درهای آن را به روی عموم مردم نیز باز کند.

اگرچه تحقیقات گسترده‌ای درباره مزایای وجود گیاهان سبز در دفتر کار و تاثیر گیاهان بر افزایش سلامت کارمندان انجام شده است، این گلخانه در واقع درون دفترهای آمازون قرار نداشته و در نزدیکی آنها ساخته شده است. به این ترتیب دو سوال درباره این طرح جدید آمازون مطرح می ‌شود، اول اینکه آیا کارمندان دفتر کار خود را ترک می‌کنند تا به این گلخانه بروند و دوم، آیا حضور در این فضای سبز شاید تنها یک بار در طول هفته تاثیری بر کاهش سطوح استرس کارمندان خواهد داشت؟
این ساختمان سبز قرار است در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی افتتاح شود.

a4073046-13c2-4c64-96c3-5ba9ee2bdd06

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید