موقعیت شما:
صفحه اصلی » ترفند » آموزش برگشت به iOS 9.3.2

تبلیغات ویژه

آموزش برگشت به iOS 9.3.2

اگر از نصب نسخه آزمایشی iOS 10 راضی نیستید، می‌توانید به iOS 9 برگردید. به دو روش می‌توان به iOS 9 برگشت، در روش اول به هیچ بکاپی نیاز نخواهید داشت، و در روش دوم به یک بکاپ که در زمانی که iOS 9.3.2 داشتید، گرفتید نیاز خواهید داشت.

روش اول: بدون نیاز به بکاپ

در این روش SMSهایتان از بین می‌رود، ولی بقیه اطلاعاتتان باقی می‌ماند. هر چند ما توصیه میکنیم عکس هایتان را در یک هارد یا در کامپیوتر شخصی خود ذخیره کنید.

مراحل دانگرید به iOS 9.3.2

ابتدا فایل ipsw مربوط به دستگاه خود را دانلود کنید، در پست بعدی لینک‌ها گذاشته شده است.
مطمئن شوید که iTunes در کامپیوتر شما “آخرین نسخه” موجود است.
دستگاه خود را به کامپیوتر خود متصل کنید و سپس روی آیکون دستگاهتان که در بالا سمت چپ ظاهر می‌شود، کلیک کنید.
در قسمت Summary در حالی که دکمه Shift (یا دکمه Option در مک) را نگه داشته‌اید،روی Check for Updates کلیک کنید.کانال دانستنی های آی تی. سپس فایل ipsw ای که در مرحله ۱ دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید.
حالا دستگاه شما به iOS 9.3.2 “آپدیت” خواهد شد!

روش دوم: با استفاده از بکاپی که قبلا گرفتید.

فقط اگر زمانی که گوشی شما دارای iOS 9.3.2 بود، با استفاده از iTunes از دستگاه خود بکاپ گرفته باشید، می‌توانید این روش را پیش بگیرید. برای اینکه بدانید دستگاه شما در هنگام بکاپ گرفتن دارای چه سیستم عاملی بوده است به مسیر زیر در iTunes بروید:
Edit > Preferences > Devices
و در قسمت Device Backups موس را روی اسم دستگاه خود نگه دارید تا جزئیات بکاپ شما را نشان دهد.
توجه: پس از طی مراحل زیر همه اطلاعات دستگاه شما پاک می‌شود، انگار که یک گوشی نو خریده‌اید. اما پس از آن با استفاده از بکاپ می‌توانید همه اطلاعاتتان را برگردانید. اما باز هم برای احتیاط بیشتر توصیه می‌شود قبل از دانگرید فایل‌های مهم مثل عکس‌هایتان را در جایی دیگر مثل کامپیوترتان ذخیره کنید. مخصوصا عکس‌هایی که بعد از بکاپ کردن گرفته اید.

مراحل دانگرید به iOS 9.3.2

فایل ipsw مربوط به دستگاه خود را برای iOS 9.3.2 دانلود کنید. (زیرا اکنون فقط آخرین نسخه یعنی ۹٫۳٫۲ مورد تایید اپل است) لینک ها در پست بعدی قرار داده شده است.
در قسمت iCloud در تنظیمات گوشی، Find My iPhone/iPad را غیر فعال کنید.
دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کنید و روی آیکون دستگاه خود که ظاهر می‌شود کلیک کنید.
در حالی که دکمه Shift (یا Option در مک) را نگه داشته‌اید، روی Restore iPhone یا Restore iPad کلیک کنید. حال فایل ipsw ای که دانلود کرده اید را انتخاب کنید. حال قاعدتا باید کامپیوتر شما iOS 9.3.2 را روی دستگاه شما نصب کند.

اما اگر با پیغام زیر مواجه شدید:
you’re already running the latest version of iOS
آنگاه باید دستگاه خود را به حالت Recovery ببرید.
ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید.کانال دانستنی های آی تی. یک سر کابل خود را به کامپیوتر متصل کنید. حال دکمه Home را در دستگاه خود فشار دهید و نگه دارید و در همین حال سر دیگر کابل را به دستگاه خود متصل کنید. هرگاه صفحه‌ی متصل شدن به iTunes در گوشی شما پدیدار شد، دکمه Home را رها کنید.
به iTunes در کامپیوتر خود مراجعه کنید و در حالی که دکمه Shift (یا Option در مک) را نگه داشته‌اید، روی Restore کلیک کنید و فایل ipsw ای که دانلود کرده‌اید را انتخاب کنید تا iOS 9.3.2 نصب شود.

حال نوبت به استفاده از بکاپ رسیده است.
در iTunes روی Restore iPhone کلیک کنید (این دفعه بدون نگه داشتن Shift) و بکاپ مناسب گوشی خود را انتخاب کنید. شاید حدود یک ساعت زمان ببرد ولی گوشی شما به همان حالتی که در زمان بکاپ گرفتن بود، برمی‌گردد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید