موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » اجرای کامل طرح رجیستری به تعویق افتاد!

تبلیغات ویژه

اجرای کامل طرح رجیستری به تعویق افتاد!

قرار بود از اول مردادماه و با اجرای طرح رجیستری ارائه سرویس‌های مخابراتی اپراتورها به گوشی‌هایی که از روش‌هایی به‌جز نمایندگی رسمی وارد می‌شوند قطع شود. این طرح باعث سردرگمی‌هایی شد و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد گرانی‌های بی‌موردی را در بازار موبایل به همراه داشت. در همین حین دو واردکننده اصلی آیفون، فرروشگاهشان تعطیل شد و برخی فروشندگان نیز هزینه‌هایی غیرقانونی تحت عنوان هزینه رجیستری از مشتریان کم‌اطلاع طلب کردند.

حالا رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در گفتگو با فارس از عدم اجرای طرح به دلیل فراهم نبودن مقدمات خبر داده و اعلام کرده قطعاً پیش از اجرای طرح اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است گوشی‌هایی که از پیش وارد کشور شده هیچ مشکلی نخواهند داشت. یعنی اگر حتی یک بار یک گوشی موبایل دارای سرویس‌دهی مخابراتی باشد، آن گوشی رجیستر شده است و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

پس اگر در موقع خرید با قرار دادن سیم‌کارت از سرویس‌دهی مخابراتی مطمئن شدید می‌توانید با خیال راحت خرید خود را انجام دهید؛ ضمناً دریافت هرگونه وجه اضافه به بهانه‌های مختلف رجیستری یا ستاپ نیز غیرقانونی است.

به نظر می‌رسد مسئولین از مشکلات احتمالی که طرح رجیستری می‌تواند برای مصرف‌کنندگان به همراه داشته باشد مطلع شده و به دنبال تمهیداتی برای رفع آن‌ها پیش از شروع طرح هستند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید