موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » انتقال اطلاعات با سرعت ۶۰ ترابیت بر ثانیه

تبلیغات ویژه

انتقال اطلاعات با سرعت ۶۰ ترابیت بر ثانیه

انتقال اطلاعات با سرعت ۶۰ ترابیت بر ثانیه

پژوهش گران با قرار دادن یک کابل در زیر اقیانوس آرام سرعت انتقال اطلاعات را به ۶۰ ترابایت بر ثانیه رساندند. این طور که پیداست به دلیل وجود مقدار زیاد آب بین قاره ایالات متحده و ژاپن، انتقال اطلاعات کمی مشکل شده بود در همین راستا به منظور افزایش اینترنت در مناطق اطراف اقیانوس آرام و همچنین ارائه سرویس و خدمات بیشتر به مردم ژاپن ، یک کابل فیبر نوری بسیار طولانی که از یک طرف تا طرف دیگر اقیانوس آرام را پوشش می دهد، با کمک گوگل، تهیه و نصب گردید. قابل ذکر است که این کابل هم اکنون فعال است و می تواند سرعت خارق العاده ۶۰ ترابیت بر ثانیه را برای کاربران فراهم آورد، که البته یک ششم این پهنای باند یعنی ۱۰ ترابیت به طور اختصاصی به گوگل تعلق دارد. بنابراین می توان به این کابل لقب پرظرفیت ترین کابل اینترنت دهنده اینترنت در تمام دنیا را داد.

داستان به همین جا ختم نمی شود بلکه با قرار دادن چنین کابلی و افزایش سرعت اینترنت، راه را برای شرکت گوگل هموار تر کرده است و باعث شد گوگل یک پلتفرم ابری یا Cloud Platform در توکیو تاسیس کند تا بدین ترتیب کاربران خدمات ابری گوگل در ژاپن بتوانند اطلاعات ابری خود را با سرعت فوق العاده بیشتری نسبت به قبل، با دیگر افراد سرتاسر جهان، به اشتراک بگذارند.

این کابل قرار است تا در دو منطقه در ژاپن پیاده سازی شود که این دو منطقه خارج از محدوده امکان بروز سونامی هستند. با این حال، در صورتی که یک واقعه سونامی رخ دهد، احتمالا کابل ها هیچ صدمه ای نخواهند دید و کاربران دسترسی خود به اینترنت را قطع شده نمی بینند!

کنسرسیوم FASTER(متشکل از گوگل، China Mobile International، China Telecom Global،Global Tranُ و Singtel ) که یک گروه سرمایه گذاری زیرساخت اینترنت است، پروژه نصب این کابل را در زیر اقیانوس آرام به مرحله اجرا در آورد و همچنین ساخت این کابل هم بر عهده شرکت ژاپنی NEC بوده است.

در پروژه های این چنینی گوگل نقش فعالی را ایفا می کند و همان طور که مشاهده می کنید، در اکثر پروژه های فناوری اطلاعات برجسته، ردپایی از گوگل مشاهده می شود تا این شرکت بیش از پیش در دل کاربران و مردم دنیا محبوب گردد. حمایت این شرکت و کمک مالی به چنین پروژه هایی، از اقدامات ستودنی گوگل برای افزایش و بهبود وضعیت اینترنت و فناوری اطلاعات در دنیاست و جالب است بدانید این پروژه، بیانگر چهارمین اقدام گوگل در راستای نصب کابل های اینترنتی زیردریایی است و به گفته خود شرکت، این تعداد کافی نیست و برنامه های دراز مدت گوگل حاکی از پیاده سازی کابل های بیشتر با سرعت های بالاتر بر بستر اقیانوس است.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید