موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » اندروید ۶٫۰ همچنان در جذب کاربران جدید ناموفق است

تبلیغات ویژه

اندروید ۶٫۰ همچنان در جذب کاربران جدید ناموفق است

با اینکه مدت زیادی از عرضه اندروید مارشملو سپری شده است، ولی اگر باز هم نگاهی به میزان استفاده کاربران از این نسخه از اندروید بیاندازیم، با آماری دلسردکننده روبرو می شویم.با ما همره باشید

براساس تازه ترین آماری که توسط تیم توسعه دهندگان اندروید منتشر شده، اکنون ۱۰٫۱ درصد از گوشی های اندرویدی به اندروید ۶٫۰ مجهز هستند. همچنین، اندروید ۵٫۰ اکنون ۳۵٫۴ درصد از بازار اندروید را در اختیار دارد. اندروید کیت کت ۴٫۴ نیز با در اختیار داشتن ۳۱٫۶ درصد، جایگاه سوم را در اختیار دارد. نسخه های مختلف اندروید ۳ نیز سایر روی سایر گوشی های اندرویدی نصب است.

اندروید ۶٫۰ همچنان در جذب کاربران جدید ناموفق است
گوگل این آمار را بر اساس سیستم عامل دستگاه هایی که طی هفته اخیر از گوگل پلی استور استفاده کرده اند گزارش کرده است.
مشکل گوگل در تشویق کاربران به استفاده از اندروید ۶ هنگامی بهتر مشخص می شود که به آمار مشابه ارائه شده از سوی اپل دقت کنیم. طبق اعلام اپل، ۸۴ درصد از کاربران این شرکت اکنون از جدیدترین نسخه iOS استفاده می کنند. اکنون هشت ماه از عرضه اندروید ۶ گذشته و این سوال مطرح شده که آیا گوگل برنامه ای برای ترغیب کاربران به استفاده از این سیستم عامل دارد یا نه.

اهمیت استفاده از جدیدترین نسخه از هر سیستم عامل در بروزرسانی های امنیتی آن نهفته است. به همین دلیل است که تولیدکنندگان گوشی های اندرویدی و حتی خود گوگل بارها به سهل انگاری در عرضه به هنگام بروزرسانی های امنیتی برای اندروید متهم شده اند.
مشکل دیگر در این زمینه این است که برنامه نویسان اندروید برای عرضه اپلیکیشن های خود برای نسخه های مختلف اندروید با مشکل روبرو هستند و باید اپلیکیشن ها را برای نسخه های مختلف اندروید عرضه کنند.
در همین راستا، گوگل تصمیم گرفته فهرستی از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند که بیشترین سرعت عمل را در عرضه بروزرسانی های اندروید دارند عرضه کند، با این امید که سایرین نیز به انجام این کار تشویق شوند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید