موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » اپ استور دو برابر گوگل پلی درآمدزایی دارد

تبلیغات ویژه

اپ استور دو برابر گوگل پلی درآمدزایی دارد

اگرچه میزان دانلود اپلیکیشن از فروشگاه آنلاین اپل (اپ استور) معادل نصف دانلودهایی است که از گوگل پلی استور انجام می شود، اما میزان مبلغی که برنامه نویسان از اپل بخاطر فروش اپلیکیشن هایشان دریافت می کنند دوبرابر برنامه نویسان اندرویدی است

این بدان معنا است که هر اپلیکیشن در اپ استور به طور متوسط چهار برابر سود بیشتری از اپلیکیشن های اندرویدی ایجاد می کند. این آمار توسط موسسه Apple Annie منتشر شده است.
درآمدزایی بیشتر اپلیکیشن های iOS دارای دلایل مختلفی است. کارشناسان مهمترین علت آن را این موضوع می دانند که تمرکز سیستم عامل اندروید بیشتر بر بازارهای در حال توسعه و کاربران با سقف درآمد پایین تر است و خریدهای آنلاین در میان آنها چندان مرسوم نیست. به همین علت، فروش اپلیکیشن در این مناطق با دشواری روبرو است. همچنین، قیمت متوسط گوشی های اندرویدی ۲۵ تا ۵۰ درصد ارزان تر از گوشی های آیفون است و این موضوع نشانگر این است که صاحبان گوشی های اندرویدی تمایل چندانی به پرداخت هزینه برای خرید اپلیکیشن ها ندارند.
تا چند سال پیش، اپلیکیشن هایی همچون اینستاگرام و فلیپ بورد تنها برای کاربران iOS عرضه شده بود و بعد از مدتی در گوگل پلی استور نیز در اختیار کاربران اندرویدی قرار گرفتند. این موضوع کم و بیش پابرجا است. همچنین لازم به یادآوری است که اپل در همایش توسعه دهندگان امسال خود اعلام کرد که از زمان آغاز به کار اپ استور تا به امروز ۵۰ میلیارد دلار را به توسعه دهندگان اپلیکیشن پرداخت کرده است. جالب تر از این، در عین حال که شش سال طول کشید تا اپل بتواند ۲۵ میلیارد دلار را به توسعه دهندگانش پرداخت کند، پرداخت ۲۵ میلیارد دلار دوم تنها ۱۸ ماه طول کشیده است.
با در نظر گرفتن چنین مبلغ کلانی، اکنون درک علت ترجیح برنامه نویسی برای iOS در میان توسعه دهندگان ساده تر از پیش است.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید