موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » باگ اینستاگرام می تواند نوتیفیکیشن های شخصی کاربران را به دیگران نمایش دهد

تبلیغات ویژه

باگ اینستاگرام می تواند نوتیفیکیشن های شخصی کاربران را به دیگران نمایش دهد

همانطور که در خبرهای قبلی سایبری دیزاین خواندید، اینستاگرام در هفته گذشته از قابلیت پشتیبانی همزمان چند حساب کاربری رونمایی کرد اما ظاهراً یک مشکل در این بخش وجود دارد. اگر شما قصد داشته باشید حساب کاربری دوم خود را با فردی به اشتراک بگذارید، آن فرد قادر خواهد بود تمامی نوتیفیکیشن های شخصی و پیام های Direct حساب کاربری اول شما را دریافت کند.
به نظر می رسد که به اشتراک گذاری حساب های کاربری با وجود کشف این باگ جدید، بسیار نا امن است چون می تواند تمامی نوتیفیکیشن ها و پیام های Direct حساب غیر اشتراکی و شخصی شما را به نفر دوم نشان دهد.از سوی دیگر شما نیز قادر خواهید بود تمامی نوتیفیکیشن های شخصی و پیام های Direct آن فرد را دریافت کنید. برای درک بهتر اتفاقی که به دلیل وجود این باگ در اینستاگرام می افتد، در نظر بگیرید که هر کاربر ، چند حساب کاربری در اپلیکیشن اینستاگرام خود دارد. نفر ۱ دارای حساب های کاربری A و B ست و نفر ۲ دارای حساب های کاربری C و B ست و حساب کاربری B همان حساب به اشتراک گذاشته شده است.
اتفاقی که می افتد این است که تمامی نوتیفیکیشن های مربوط به حساب A برای نفر ۲، و نوتیفیکیشن های حساب C برای نفر ۱ به نمایش درمی آید. بنابراین تمامی اطلاعات و عکس ها و نظرات افراد در مورد مطالب یک حساب، برای یک فرد دیگر به غیر از صاحب حساب نمایش داده می شود.
ضربه زدن روی نوتیفیکیشن ها و پیام های Direct اشتباه ارسال شده به این معنی نیست که شما به حساب کاربری فرد دیگری منتقل می شوید، چرا که این نوتیفیکیشن ها تنها اطلاعات مختصری را به شما ارایه می دهند و با ضربه زدن روی آنها، ممکن است تنها صفحه اپلیکیشن اینستاگرام خودتان باز شود. بنابراین این نوتیفیکیشن ها نمی توانند همه اطلاعات حساب کاربری شما را برای دیگران نمایش دهند.
در نظر داشته باشید که این اتفاق برای همه افرادی که حساب کاربری دوم خود را به اشتراک گذاشته اند رخ نمی دهد و حتی در برخی موارد دیده شده که این باگ بعد از یک روز به حالت عادی بازگشته است. اینستاگرام هم اکنون از وجود این باگ نرم افزاری مطلع است و تلاش می کند تا راه حل این مشکل را بیابد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید