موقعیت شما:
صفحه اصلی » امنیت » آموزش امنیت » تبلیغات برای هک تلگرام ممنوع

تبلیغات ویژه

تبلیغات برای هک تلگرام ممنوع

تبلیغات برای هک تلگرام ممنوع
رئیس اداره پیشگیری پلیس فتا در خصوص غیرقانونی بودن تبلیغات آموزش و فروش نرم‌افزارهای هک تلگرام در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش واحد امنیت سایبری دیزاین؛ سرهنگ علیرضا آذردرخش رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: يکي از کاربردهایی که در فضای مجازی رشدی چشمگیر داشته و روزبه‌روز بیشتر می‌شود، تبلیغ در سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی است. تبلیغاتی که گاهی اوقات هیچ پایه و اساسی نداشته و با اهداف کلاه‌برداری در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

وی فرمود:

دریکی از جدیدترین نمونه‌های تبلیغ در این فضا می‌توان به تبلیغاتی با عنوان «هک تلگرام در چند دقیقه» اشاره کرد.

وی افزود:

همان‌طور که می‌دانید هک و نفوذ بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، جرم بوده و بر اساس قانون با افراد خاطی برخورد می‌شود.

بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای فروش یا انتشار یا در دسترس قرار دادن گذرواژه یا هر داده‌ای كه امكان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می‌کند، مرتکب جرم شده و به حبس از نودویک روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست میلیون (۲۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

سرهنگ آذردرخش یادآور شد:

مسئولین پیام‌رسان تلگرام از متخصصین حوزه فناوری اطلاعات بوده و هک کردن این نرم‌افزار به این سادگی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. بنابراین تمامی این تبلیغات، در جهت ترغیب کاربران و راهنمایی آنان به سایت‌های مخرب  و بعضاً به دست آوردن کد ۵ رقمی تأیید تلگرام با روش مهندسی اجتماعی است.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در توصیه به کاربران تلگرام گفت:

برای در امان ماندن از شگرد افراد شیاد به‌صورت دوره‌ای با مراجعه به مسیر seting/privacy/active sessionsنسبت به بررسی دسترسی از سایر دستگاه‌ها به تلگرام خود اقدام و در صورت مشاهده دسترسی ضمن تهیه تصویر (پرینت اسکرین) از مشخصات خود،IP  و مدل سیستم نفوذ گر نسبت به حذف آن اقدام نمایید.

سرهنگ آذردرخش در توصیه به کاربران فضای مجازی گفت:

هم‌وطنان عزیز دقت نمایند این پیام‌ها عمدتاً در جهت سرقت اطلاعات کاربری و یا برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی قربانیان ارسال‌شده، بنابراین به این‌گونه پیام‌های توجه نکنید.

منبع: مهر
برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید