موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » جمع آوری گوشی iPhone از بازار ایران

تبلیغات ویژه

جمع آوری گوشی iPhone از بازار ایران

جمع آوری گوشی iPhone از بازار ایران

خبرها حاکی از این است که لزوم تاسیس دفتر اپل در ایران، برای ادامه ورود کالاهای اپلی در ایران الزامی شده است. مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا اعلام داشته است که اگر این موضوع پیگیری نشود کلیه دستگاه های اپلی از بازار جمع خواهد شد.

در ادامه با سایبری دیزاین همراه باشید.

عباس نخعی در ادامه بیانات خود اضافه کرد، تصمیم هایی برای ادامه ورود محصولات شرکت هایی که محصولاتشان در بازار ایران است اما خودشان دفتری در ایران ندارند، گرفته خواهد شد. ایشان در مورد گوشی های آیفون اعلام داشتند: «اگر تا روز اجرای طرح رجیستری، این کمپانی [اپل] اقدام به ثبت نمایندگی رسمی در کشور نکند قطعا تمام گوشی‌های تلفن همراه این برند جمع‌آوری خواهند شد و به هیچ عنوان قابلیت رجیستر شدن را نخواهند داشت.»

در مورد چیستی طرح رجیستری موبایل و زمان اجرایی شدن آن باید بگوییم که این طرح با مشارکت گمرک ، اصناف، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن اجرا می شود. جمع آوری بانک اطلاعاتی ابزارهای همراه یکی از مهم ترین بخش های این طرح است. در ادامه اگر یک گوشی به طور غیر قانونی وارد ایران شوند، این گوشی ها از دریافت خدمات اپراتور منع خواهند شد.

ایشان افزودند که این طرح تا اول مرداد به درخواست اکید معاون اول رئیس جمهوری عملی خواهد شد. طبق این طرح تنها گوشی هایی که به طور قانونی وارد ایران می شوند و اطلاعات آن ها در سیستم ذخیره می شود، از خدمات بهره مند خواهند شد.

در صورتی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا به این موضوع رسیدگی کند و طرحش را به موقع و بدون هیچ مانعی بخواهد اجرایی کند، انتظار قطع شدن گوشی بسیاری از مشترکین ایرانی خواهیم داشت. بسیاری از افرادی که با برند اپلی خود لذت دو چندان می برند دیگر نمی توانند از گوشی شان استفاده کنند و این می تواند در رضایت برخی مشتری ها تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید