موقعیت شما:
صفحه اصلی » ابزار وب » در هنگام انتخاب یک ISP چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تبلیغات ویژه

در هنگام انتخاب یک ISP چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

آی اس پی ( internet service provider )، مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت هستند. این مراکز خدماتی نطیر دست یابی به اینترنت و پست الکترونیک، نگهداری و پشتیبانی از سرویس دهندگان وب را ارائه می دهند. درارتباط با نحوه دست یابی به اینتنت این مراکز گزینه هایی از قبیل dialup، adsl مودم های کابلی و دست یابی به اینترنت از طریق خطوط معمولی تلفن را فراهم می کنند

Ispها ممکن است در معرض انواع حملات قرار گیرند که زیر ساخت های آنان را مورد تهدید قرار داده و آسیب هایی را به کاربران آن ها وارد نماید. حملاتی از قبیل فیشینگ، DDOS (حملات منع سرویس توزیع شده)، دستکاری اطلاعات، افزودن اطلاعات و استراق سمع توسط هکرها بر روی زیر ساخت های Ispها وارد می شود.

لازم است قبل از انتخاب Isp برای برخورداری از خدمات اینترنتی نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

۱-امنیت: Ispها باید از رویکردهای امنیتی مناسب برای حفاظت از اطلاعات کاربران استفاده کنند. این رویکردها شامل رمز نگاری و SSL به منظور از حفاظت از اطلاعات ارسالی کاربران نظیر نام و رمز عبور آنان است.

۲-حفظ حریم خصوصی کاربران: این مراکز باید سیاست های تعریف شده در حفظ حریم خصوصی کاربران داشته باشند.

۳-سرویس های ارائه شده: مراکز باید سرویس های به روز را به کاربران ارائه دهند و پشتیبانی لازم برای ارائه این سرویس ها را داشته باشند.

۴-قیمت: قیمت های ارائه خدمات با توجه به تعداد و نوع سرویس های ارائه شده، باید منطقی باشد.

۵-سرعت: Ispها باید خدمات اینترنتی با سرعت مناسب ارائه دهند؛ به طوری که کاربران به راحتی امکان استفاده از وب ها و دست یابی به نامه های الکترونیکی را داشته باشند.

۶-کیفیت ارائه خدمات: لازم است Isp انتخاب شود که استفاده کنندگان از آن و مشتریان آن ها از خدماتشان راضی بوده باشند و عملکرد مثبتی در کارنامه آنان ثبت شده باشد.

۷-قابلیت اعتماد:باید بتوان به سرویس های ارائه شده توسط مراکز ارائه خدمات اینترنتی اعتماد داشت و این سرویس ها فعال و قابل استفاده باشند؛ نه اینکه به دلیل پشتیبانی و نگهداری و تعداد زیاد کاربران غیر فعال باشند.

۸-پشتیبانی کاربران: Ispها باید پشتیبانی های لازم از کاربران را فراهم کنند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید