موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » ذخیره پسورد میلیون ها کاربر Instagram در متن ساده

تبلیغات ویژه

ذخیره پسورد میلیون ها کاربر Instagram در متن ساده

ذخیره پسورد میلیون ها کاربر Instagram در متن ساده

با توجه به تحقیقات Krebs در گزارش قبلی فیس بوک، تقریبا ۲۰۰ میلیون تا ۶۰۰ میلیون کاربر وجود دارد که ممکن است رمز عبور آنها در فرمت متن ساده قابل ذخیره شده باشد. به گفته فیس‌بوک پسورد میلیون‌ها کاربر اینستاگرام در سرورهای این شرکت به‌صورت رمزگذاری نشده ذخیره شده و کارمندان این شرکت به آن‌ها دسترسی داشته‌اند.

این مشکل امنیتی بزرگ ابتدا ماه پیش کشف شد اما فیس‌بوک گفته بود تنها اطلاعات ورود ده‌ها هزار کاربر به‌صورت ناامن ذخیره شده است. حالا در گزارش جدید این رقم به میلیون‌ها اکانت اینستاگرام و همچنین صدها میلیون کاربر فیس‌بوک گسترش یافته است.

پسوردهای ذخیره شده کاربران اینستاگرام و فیس‌بوک در دسترس بیش از ۲۰ هزار کارمند فیس‌بوک بوده است. با این‌حال فیس‌بوک ادعا می‌کند پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شده هیچ مدرکی مبنی بر سواستفاده از این اطلاعات پیدا نکرده است.

همچنین هیچ پسوردی به خارج از شرکت درز نکرده و با این‌حال شرکت اعلام کرده به کاربرانی که پسورد آن‌ها شامل این مشکل شده هشدار خواهد داد.
با این‌حال بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تغییر پسورد اکانت اینستاگرام و فیس‌بوک خود اقدام کنید. فیس‌بوک در یکی دو سال اخیر رسوایی‌های زیادی به بار آورده است.
نحوه تغییر پسورد اینستاگرام

برای تغییر پسورد اینستاگرام کافیست وارد بخش تنظیمات (Settings) اینستاگرام خود شده و سپس از منوی Privacy and Security گزینه Password را انتخاب کنید.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده mahdi :

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید