موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فناوری » روشی جدید و سریع برای شارژ باتری اتوبوس های برقی

تبلیغات ویژه

روشی جدید و سریع برای شارژ باتری اتوبوس های برقی

روشی جدید و سریع برای شارژ باتری اتوبوس های برقی

چند سالی است که توجه خودروسازان و مشتریان به تولید و خرید خودروهای برقی و با آلایندگی محیطی اندک متمرکز شده و به این ترتیب چشم اندازی روشن برای محیط زیست ترسیم شده است. اما به نظر می رسد که حالا وقت آن رسیده که فکری برای اتوبوس ها و کامیون ها هم بکنیم. اما تامین برق برای کامیون های سنگین که در جاده های بین شهری حرکت می کنند مساله ای پیچیده است. با این حال، اتوبوس های شهری هر روز یک مسیر مشخص را طی می کنند و در ایستگاه های معینی توقف دارند و همین موضوع باعث شده تا برقی ساختن آنها گزینه ای عملی تر به نظر برسد.

در ادامه این خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.
تا به امروز، روش سنتی تامین برق برای اتوبوس های شهری به این نحو بوده که شبکه توزیع برق در بالای مسیر حرکت آنها تاسیس می شده و برق از طریق کابل های ثابت به اتوبوس می رسیده است. در این روش نیازی به استفاده از باتری نیست چرا که جریان برق به طور پیوسته ادامه دارد و در تازه ترین مورد از این دست، کشور سوئد مسیری را برای تردد کامیون ها به این شکل طراحی کرده است. تا زمانی که فناوری ساخت باتری ها توسعه پیدا نکرده، استفاده از همین روش سنتی بهترین راه برای کامیون های برقی به نظر می رسد. اما داستان اتوبوس های شهری متفاوت است.
امروزه شرکت های زیادی هستند که اتوبوس های باتری دار می سازند. اما بزرگترین مشکل این اتوبوس ها، تمام شدن باتری آنها است. شرکت آمریکا پروترا به تازگی خبر از ساخت سیستمی برای شارژ سریع اتوبوس های برقی داده که می تواند طی ده دقیقه اتوبوس را آماده حرکت کند.
ایستگاه های شارژ پروترا از بازویی روباتیک استفاده می کنند که به زیر اتوبوس متصل شده و آن را شارژ می کند. این ایستگاه ها را می توان به سادگی در ترمینال های اتوبوس رانی مستقر کرد. جالب است که بدانید پر کردن باک بنزین اتوبوس ها بیشتر از ده دقیقه زمان می برد.
این سیستم قادر است باتری صد کیلووات ساعتی اتوبوس ها را برای طی کردن مسیر ۵۰ کیلومتری طی ده دقیقه پر کند.
شرکت پروترا گفته قصد دارد این فناوری را به صورت منبع باز عرضه کند تا امکان توسعه آن از سوی سایر علاقمندان به این حوزه نیز فراهم شود.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید