موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فیسبوک قاتل باتری موبایل!

تبلیغات ویژه

فیسبوک قاتل باتری موبایل!

گوشی ها در زندگی روزمره ما کاربرد های زیادی دارند و در واقع جزو ضروریات زندگی به شمار می آیند. نحوه صحیح استفاده از گوشی به افزایش عمر مفید آن کمک بزرگی می کند. یکی از مراقبت هایی که باید انجام گیرد مراقبت از باتری گوشی است تا بیشترین بازدهی را در طول روز داشته باشد و عمر باتری کوتاه نشود.

حال اینکه چه برنامه هایی بیشترین استفاده را از باتری می برند و چه برنامه هایی کمتر مسئله ای قابل تامل است که ذهن محققان را نیز چند صباحی به خود مشغول کرد. و سر انجام به این نتیجه رسیدند چند تا از برنامه ها هستند که باعث کاهش عملکرد باتری میشود مانند نرم افزار های آب و هوا که بر روی گوشی ها نصب است ، مانند آنتی ویروس ها ، نرم افزار های پاکسازی ، نرم افزار مرور گر پیش فرض و اپلیکیشن فیسبوک ، برنامه ای که در این بین بیشترین میزان مصرف باتری را داراست فیسبوک است!

این موضوع اولین بار توسط راسل هالی یکی از نویسندگان معروف اندروید مطرح شد. او می گوید اگر فیسبوک را از روی گوشی هایتان حذف کنید عمر باتری تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می کند. بعد ها محققان بسیاری با راسل هم عقیده شدند و گزارش های زیادی انجام گرفته که پس از پاک کردن این اپلیکیشن از گوشی سرعت گوشی بسیار بیشتر می شود. بعد ها محققان بسیاری با راسل هم عقیده شدند و گزارش های زیادی انجام گرفت که پس از غیر فعال سازی  این اپلیکیشن از گوشی سرعت گوشی و عملکرد سایر برنامه های آن تا ۱۵ درصد افزایش می یابد.

اما کسانی که نمی خواهند فیسبوک را فراموش کنند و آن را غیر فعال کنند بجای اینکه فیسبوک را همچنان توسط اپلیکیشن آن دنبال کنند ، می توانند از مرور گر کروم استفاده کنند و ویژگی هایی از فیسبوک مانند به روز رسانی های اخیر ، نوتیفکیشن برای پست ها و … را در پس زمینه اندروید خود داشته باشند با این کار دیگر عمر باتری به سرعت کاهش نمی یابد و کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی فعالیت خود در فیسبوک را ادامه دهند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید