موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فیس‌بوک نسخه دسکتاپ ویندوز ۱۰ اینستاگرام را منتشر کرد

تبلیغات ویژه

فیس‌بوک نسخه دسکتاپ ویندوز ۱۰ اینستاگرام را منتشر کرد

بر اساس یک گزارش معتبر، فیسبوک یک بار دیگر تمرکز خود را به محیط دسکتاپ معطوف کرده است. چند روز گذشته فیسبوک اولین اپلیکیشن پیام رسان خود برای ویندوز ۱۰ به همراه یک نسخه به‎روزرسانی شده از اپلیکیشن فیسبوک برای ویندوز ۱۰ را رونمایی کرد. علاوه بر این و در راستای تلاش‎های مایکروسافت در حوزه موبایل، یک نسخه جدید از اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ موبایل نیز معرفی شد.

عرضه این اپلیکیشن‎ها چندان دور از انتظار نبود، فیسبوک در کنفرانس‎های F8 Developer اخیر وعده داده بود که اپلیکیشن‎های Universal Windows 10 را خواهد ساخت و حالا آنها به وعده خود عمل کرده‎اند. اپلیکیشن ویندوز ۱۰ جدید فیسبوک در منوی استارت قرار می‎گیرد و به یک کاشی زنده سنجاق می‎شود. از آنجا که این یک اپلیکیشن Universal Windows است، امکان یکپارچه‌سازی عمیق‎تر با سایر اپلیکیشن‎ها و سیستم‎های ویندوز ۱۰ از جمله File Explorer را فراهم می‎کند.

بر اساس گزارش منتشر شده در وبلاگ فیسبوک، شما قادر خواهید بود عکس‎های خود را مستقیما از File Explorer به فیسبوک منتقل کنید. پیام رسان که یک پدیده جدید در دنیای کامپیوترهای دسکتاپ ویندوز ۱۰ است، از قابلیت یکپارچه سازی ذاتی خود برای نمایش پیام‎های رسیده روی دسکتاپ شما و داخل کاشی زنده Messenger استفاده خواهد کرد.

وقتی اینستاگرام برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ برای پلتفرم ویندوزفون ارائه شد، تقلید دست و پا شکسته‎ای از نمونه آندرويد و iOS بود. در همان زمان فیسبوک در وبلاگ خود نوشت: «هدف اصلی ما آوردن قابلیت‎های هسته مرکزی این اپلیکیشن به محیط ویندوزفون با سرعت هر چه تمام‎تر بود.»

این نسخه جدید وعده داده تا قابلیت‎های کلیدی اینستاگرام مثل Explore و video را در خود داشته باشد. در حال حاضر با سهم بازار ۲٫۸ درصدی ویندوز فون، توجیه زحمت تولید یک اپلیکیشن ویندوز ۱۰ موبایل کمی‎ سوال برانگیز است. اما فیسبوک از قبل هم روی ساخت پیام رسان برای ویندوز فون سرمایه گذاری کرده بود و این اپلیکیشن Windows 10 Universal ظاهرا ساخت اپلیکیشن‎های مخصوص محیط دسکتاپ و موبایل را همزمان راحت‎تر کرده است.

هسته اپلیکیشن Facebook و Messenger مخصوص ویندوز ۱۰ از چند روز دیگر در Windows App Store قابل دسترس خواهد بود. Instagram مخصوص ویندوز ۱۰ نیز به زودی درWindows App Store قرار خواهد گرفت.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید