موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » قابلیت به اشتراک گذاری پسوردهای وای فای به زودی از ویندوز ۱۰ حذف می شود

تبلیغات ویژه

قابلیت به اشتراک گذاری پسوردهای وای فای به زودی از ویندوز ۱۰ حذف می شود

مایکروسافت در حال حذف بخشی از قابلیت بحث برانگیز وای فای سنس از ویندوز ۱۰ است و قصد داردآن را از بروزرسانی سالانه ویندوز ۱۰ حذف کند.

به گفته Gabe Aul مایکروسافت: ما قابلیت وای فای سنس را که اجازه به اشتراک گذاری شبکه های وای فای با مخاطبین و اتصال اتوماتیک به شبکه هایی که توسط مخاطبینتان به اشتراک گذاشته شده اند را می دهد، حذف می کنیم.
هزینه بروزرسانی کد نگه داری از این قابلیت و همچنین کم بودن مصرف کاربران باعث شد که این بخش ارزش سرمایه گذاری های آینده را از دست بدهد.
قابلیت وای فای سنس ابتدا در ویندوز فون معرفی شد و سپس به ویندوز ۱۰ آمد و بروزرسانی شد. این قابلیت به شما اجازه می دهد به صورت اتوماتیک به هات اسپات های باز وصل شوید و پسوردهای وای فای خود را با مخاطبین به اشتراک بگذارید. برخی از متخصصین امنیتی در مورد اینکه ویندوز ۱۰ به صورت اتوماتیک به هات اسپات های باز وصل می شود ابراز نگرانی کردند اما مایکروسافت این قابلیت را حذف نکرد. قابلیت به اشتراک گذاری پسورد وای فای سنس باعث شد صدای افرادی که نمی دانستند این قابلیت به معنی به اشتراک گذاری تمامی پسوردهای وای فای به صورت پیش فرض نیست دربیاید، اما مایکروسافت در پاسخ به فیدبک ها و نظرات کاربران اعلام کرد که این قابلیت به صورت عمومی استفاده نمی شود.
مایکروسافت این قابلیت را برای بیلد جدید ویندوز ۱۰ که ویژه تسترها بود عرضه کرد و قصد دارد قابلیت به اشتراک گذاری پسورد وای فای سنس را از بروزرسانی سالانه تابستان امسال حذف کند.
مایکروسافت به بهینه سازی بروزرسانی سالانه خود ادامه می دهد و آخرین بیلد این سیستم عامل شامل نوتیفیکیشن های زمان واقعی وب در مایکروسافت اج و قابلیت استفاده از ژست های ضربه ای برای جلو و عقب رفتن در مرورگر می شود. انتظار می رود که بروزرسانی سالانه ویندوز ۱۰ در اواخر جولای به کاربران عرضه شود.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید