موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » مرگ Flash زودتر از آنچه تصور میشد رخ خواهد داد

تبلیغات ویژه

مرگ Flash زودتر از آنچه تصور میشد رخ خواهد داد

مرگ Flash زودتر از آنچه تصور میشد رخ خواهد داد

در حالی که بسیاری از ناظران مرگ Flash Player را محتوم می دانند، گزارش های جدید حاکی از این است که این روند با سرعتی بیش از آنچه تصور میشده به پیش می رود و به زودی شاهد حذف فلش پلیر خواهیم بود.

در گزارشی که به تازگی در encoding.com منتشر شده اظهار شده است که فلش، که زمانی در تمامی مرورگرها حضوری جدی داشت، برای حفظ بقا خود به سختی در جدال است و در دو سال آینده به طور کلی حذف خواهد شد. این پیش بینی بر اساس اطلاعاتی است که نشان می دهد استفاده از فلش در سال ۲۰۱۵ با ۱۵ درصد کاهش نسبت به سال پیش از آن روبرو بوده است.
در این گزارش آمده است که در حال حاضر از تکنولوژی فلش در بنرهای تبلیغاتی و مرورگرهای قدیمی تر استفاده می شود.

در حالی که فلش هنوز هم برای مصارف و موارد خاص مانند بنرهای تبلیغاتی و مرورگرهای قدیمی استفاده می شود، عمر آن به انتها رسیده است.استفاده از فلش حدود ۱۵٪ در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است و انتظار داریم که کدک های ویدئویی فلش تا ۲۴ ماه آینده به طور کامل ناپدید شوند.

فلش در اوایل دهه ۲۰۰۰ نقش اصلی در نحوه جستجوی ما در اینترنت داشت چرا که برای نمایش بازی ها و دیگر عناصر تعاملی صفحات وب ، و همچنین نمایش ویدیو و موسیقی مورد استفاده قرار می گرفت. اما تکنولوژی فعلی فلش را به طرز قابل توجهی از میدان به در کرده است ، به ویژه پس از اینکه ارتباط چندین مورد ضعف امنیتی به این نرم افزار منسوب شد.

به نظر می رسد که حتی ممکن است Adobe آمادگی خداحافظی با فلش را داشته باشد- حداقل با نام فلش . این شرکت در ماه دسامبر اعلام کرد که قصد دارد نام برند فلش حرفه ای را به Adobe Animate CC تغییر دهد تا بتواند ” با دقت بیشتری نشان دهنده موقعیت آن به عنوان ابزار برتر انیمیشن  برای وب و فراتر از آن باشد “

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید