موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » نقص امنیتی در مرورگر کروم دسترسی رایگان به ویدئوهای نت فلیکس و آمازون را ممکن کرد

تبلیغات ویژه

نقص امنیتی در مرورگر کروم دسترسی رایگان به ویدئوهای نت فلیکس و آمازون را ممکن کرد

نقص امنیتی در مرورگر کروم دسترسی رایگان به ویدئوهای نت فلیکس و آمازون را ممکن کرد

محققان امنیتی یک حفره امنیتی را در مرورگر کروم شناسایی کرده‌اند که دسترسی غیرمجاز به ویدئوهای پولی در سرویس های نتفلیکس و آمازون را ممکن می‌کند.

در ادامه این خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.

 

 

 

 


به گزارش تک تایمز، آسیب پذیری یاد شده ضبط و نگهداری این ویدئوها را علیرغم وجود سیستمی برای محافظت از آنها و رعایت قانون کپی رایت ممکن می کند.

نت فلیکس و آمازون از ابزار خاصی برای جلوگیری از کپی کردن محتوای ویدئویی خود توسط کاربران استفاده می کنند. اما یک آسیب پذیری در مولفه Widevine DRM مرورگر کروم باعث شده تا سیستم حفاظتی مورد استفاده موثر نباشد.

ابزار Widevine ابزاری برای رمزگشایی از محتوای چندرسانه ای در مرورگر کروم به منظور مشاهده صرف آنهاست. این ابزار به منظور حفاظت از مالکان ویدئوها و حفظ قانون کپی رایت کاربرد دارد. اما آسیب پذیری یاد شده ذخیره سازی ویدئوهای مذکور را در زمان پخش در یک نرم افزار چندرسانه ای ممکن می کند.

گوگل چند روزی است از وجود این مشکل مطلع شده، اما هنوز برای برطرف کردن آن اقدامی نکرده و می گوید در تلاش است تا ان را برطرف کند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید