موقعیت شما:
صفحه اصلی » مقاله » چک کردن سایت با گوگل

تبلیغات ویژه

چک کردن سایت با گوگل

همان طور که می دانید این روز ها در دنیای ما همه چیز در درون موبایل ها خلاصه شده است و بیشتر مردم اکثر زمان خود را مشغول کار با موبایل هایشان هستند و همه چیز مبتنی بر موبایل شده است و اگر شما کسب و کاری داشته باشید که در آن وب سایت شما در موبایل کاربر پسند نباشد ، ممکن است به شما زیان وارد شود . اگر سایت شما به اندازه کافی سریع لود نشود و یا مردم نتوانند چیزهایی را که می خواهند فورا بیابند ، به احتمال زیاد دیگر به سراغ وب سایت شما نخواهند آمد و در سایت های دیگر به جست و جو می پردازند. در ادامه با آکادمی لرن فایلز همراه باشید.

چندین سال است که مردم اطلاعاتی و کالاهایی را که در مورد کسب و کارهای خود نیاز دارند در گوگل جستجو می‌کنند و همچنین درصد بالایی از این جست و جو ها توسط دستگاه های دیجیتال همراه اعم از موبایل ، تبلت و غیره انجام می شود . در وبلاگ گوگل آمده است که به طور متوسط، در روز مردم ۱۵۰ بار گوشی همراه خود را چک می‌کنند.

اگر یک مشتری واقعی وارد سایت شما بشود و با سرعت پایین بالا آمدن صفحات شما مواجه شود ، به طور میانگین ۵ دقیقه انتظار می‌کشد و بعد سایت را ترک می‌کند، اما اگر ببیند که دسترسی به سایت و آنچه در سایت می‌خواهد راحت است، حتی پستی نیز اضافه می‌کند.

در همین راستا گوگل ، ابزاری رایگان برای تست عملکرد وب سایت در بستر موبایل و دسکتاپ طراحی و راه اندازی کرده است که بتواند به کسب و کارها کمک کند. این ابزار جدید که در وبلاگ کسب و کارهای کوچک گوگل معرفی شده است Test My Site with Google نام دارد و قدرت وب‌سایت‌ها را بر روی موبایل و دسکتاپ بررسی می‌کند.

گوگل با معرفی این ابزار در پست وبلاگش ، عنوان کرد که امروز ما یک راه ساده برای اندازه‌گیری عملکرد وب‌سایت شما بر روی دستگاه‌های مختلف هم موبایل و دسکتاپ معرفی می‌کنیم. این ابزار لیستی از تنظیماتی را که باید انجام شود تا وب‌سایت شما با سرعت بیشتری با دستگاه‌های مختلف کانکت بشود ارائه می‌دهد.

یکی از مزایای این ابزار این است که برای استفاده از آن نیاز به هیچ دانش خاصی نیست و فقط کافی است که آدرس وبسایت خود را در صفحه این ابزار تایپ کنید سپس گوگل گزارشی را به شما ارائه می کند که حاوی راهنمای تقریبا کاملی برای بهبود عملکرد سایت شما است و این گزارش بدون اینکه هزینه‌ای از شما دریافت شود، برایتان ارسال می شود.

google-mobile-website-speed

سه فاکتور مهم سایت که توسط این ابزار گوگل بررسی می شود عبارت اند از:

  • کاربرپسند بودن بر روی موبایل
  • سرعت موبایل
  • سرعت دسکتاپ

کاربرپسندی بر روی موبایل در واقع به کیفیت تجربه کاربر زمانی که برای دسترسی به وب‌سایت از موبایل استفاده می‌کند اشاره دارد. برای در نظر گرفتن کاربرپسند بودن سایت بر روی موبایل به دکمه‌هایی که قابل ضربه زدن برای رفتن به مرحله بعد هستند و همچنین قرار دادن اطلاعات مهم در پیش روی کاربر و حرکت آسان بین صفحات و فرایندهای مختلف سایت توجه می‌شود.

سرعت موبایل و دسکتاپ از نظر کمی امتیازدهی می‌شود و براساس مدت زماتی است که طول می‌کشد یک سایت لود شود. ابزار Test My Site with Google توسط Google PageSpeed که یک برنامه کاربردی آنالیز محتوای وب‌سایت است و توسط توسعه‌دهندگان گوگل مورد استفاده می‌گیرد پشتیبانی می‌شود.

بسته به اینکه این تست فقط چند ثانیه طول می‌کشد و احتمال دارد ، گزارشی که گوگل ارایه می‌دهد برای بهبود عملکرد سایت مفید باشد ، برای یک بار هم که شده از این ابزار استفاده کنید. گوگل هم در وبلاگش اشاره کرده است که در جهان کنونی رفته رفته همه‌چیز به صورت سیار در آمده و شما نیز باید با این تغییرات نگرش خود را تغییر دهید.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید