موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » کروم تا آخر سال فلش را حذف می‌کند

تبلیغات ویژه

کروم تا آخر سال فلش را حذف می‌کند

تمام مرورگرهای وب می‌خواهند کم‌کم فلش را از مجموعه قابلیت‌های خود حذف کنند و فلش را در صفحه‌های وب نمایش ندهند اما هریک از این مرورگرها یک تاریخ برای خداحافظی انتخاب کرده است و کروم آخر امسال میلادی با این قابلیت وداع می‌کند.

همان‌طور که گوگل قبلا وعده کرده بود، با عرضه نسخه کروم ۵۳ که اوایل ماه سپتامبر منتشر می‌شود با قابلیت نمایش فلش روی HTML5 خداحافظی می‌کند. کروم ۵۳ به طور رسمی فلش را بلوکه خواهد کرد چون فلش باعث کند شدن لود صفحات وب در فناوری‌ها و مرورگرهای جدید می‌شود. HTML5 از منابع کمتری استفاده می‌کند و درصدد است با افزایش سرعت لود صفحات، عمر باتری دستگاه‌ها را افزایش دهد.

گوگل می‌گوید بعد از عرضه کروم ۵۳، در کروم ۵۵ که اوایل ماه دسامبر منتشر می‌شود HTML5 را به عنوان پیش‌فرض استفاده خواهد کرد به جز صفحات وبی که به طور کامل از فلش پشتیبانی می‌کنند. البته، مرورگر کروم به شما گزینه‌ای برای فعال‌سازی فلش خواهد داد و نیازی نیست از این بابت نگران باشید. در حال حاضر، کروم شروع به مسدود کردن برخی از قابلیت‌ها و تبلیغات فلشی کرده است و به مرور این وضعیت به کل صفحات اینترنت کشیده می‌شود.

اولین نتیجه این تغییرات، احتمالا افزایش سرعت لود صفحات وب خواهد بود. سایت‌هایی که قبلا چند ثانیه طول می‌کشید تا به طور کامل نمایش داده شوند اکنون سریع و بی‌درنگ جلوی چشمان شما ظاهر خواهند شد که این خبر مسرت‌بخش بسیار خوبی است و شرکت‌ها را مجاب می‌کند از تبلیغات فلشی اجتناب کنند. مرورگر وب دیگری مانند فایرفاکس هم به مرور فلش را حذف می‌کنند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید