موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » گوگل برای پس گرفتن دامنه Google.com چقدر هزینه کرد؟

تبلیغات ویژه

گوگل برای پس گرفتن دامنه Google.com چقدر هزینه کرد؟

گوگل برای پس گرفتن دامنه Google.com چقدر هزینه کرد؟

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی، دانشجویی به نام Samney Ved توانست به لطف شانس بالای خود و مشکل بوجود آمده در یکی از سیستم های گوگل، تنها با پرداخت ۱۲ دلار یکی از معروف‌ترین دامنه های جهان را خریداری کند.

اما این مالکیت دوام چندانی نداشت و گوگل تنها پس از گذشت چند دقیقه، دامنه خود را پس گرفت اما تا به امروز هزینه ای را که این شرکت برای برگرداندن این دامنه به نام خود پرداخت کرده بود، مشخص نبود و آقای Ved نیز قیمت این معامله را فاش نکرد و تنها به دریافت مبلغ بالای ۱۰ هزار دلار از سوی این شرکت اشاره کرد.

تا این که امروز، این ابرکمپانی فناوری جهان در تازه‌ترین گزارش خود، هزینه پرداختی به این شخص را ۶۰۰۶٫۱۳ دلار (شش هزار و شش دلار و ۱۳ سنت) عنوان کرد که اگر کمی تیزبینانه‌تر به این اعداد بنگرید، شبیه به حروف انگلیسی GOOGLE است.

اما پس از آنکه مشخص شد این شخص قصد دارد تا تمامی این پول را به بنیاد خیریه Art of Living در کشور هند هدیه کند، گوگل نیز که سابقه درخشانی را در کمک به چنین خیریه هایی در کارنامه دارد، با دو برابر کردن این مبلغ، خود را در این کار انسان دوستانه شریک کرد.

البته این رقم (۶۰۰۶٫۱۳) تنها اقدام جالب گوگل در این مدت نبوده و شرکت آلفابت در سال ۲۰۱۵ نیز سهامی به ارزش ۵,۰۹۹,۰۱۹,۵۱۳٫۵۹ را خریداری کرد که این رقم جذر عدد ۲۶ است که برابر با تعداد حروف الفبا در زبان انگلیسی محسوب می شود. تصویر زیر مربوط به Samney Ved است.

 

Samney Ved

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید