موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » گوگل I/O 2016: به زودی با نصب اندروید اتو تنها روی اسمارت فون خود، ماشینتان را تحت کنترل می گیرید

تبلیغات ویژه

گوگل I/O 2016: به زودی با نصب اندروید اتو تنها روی اسمارت فون خود، ماشینتان را تحت کنترل می گیرید

گوگل I/O 2016: به زودی با نصب اندروید اتو تنها روی اسمارت فون خود، ماشینتان را تحت کنترل می گیرید

روز گذشته و در طول برگزاری کنفرانس گوگل آی/ او ۲۰۱۶، این شرکت اعلام کرد که نسخه جدیدی از اندروید اتو تا اواخر امسال و با قابلیتی که مطمئناً هر فردی که صاحب یک خودرو باشد آن را می ستاید، به بازار عرضه خواهد شد.
هم اکنون اندروید اتو و کارپلی اپل نیازمند این هستند که کاربرانشان صاحب ماشین هایی سازگار با این سرویس ها باشند و یا حداقل خودرویی داشته باشند که به یک سیستم infotainment سازگار که مدل های جدیدتر از آنها بهره می برند، مجهز باشد. اما نسخه جدید اندروید اتو دیگر به خودروی کاربران و سیستم هایش کاری ندارد و فقط و فقط روی اسمارت فون ها نصب می شود. در ادامه خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.
البته منطقی نیست که برای خرید یک ماشین جدید به قابلیتی توجه کنیم که احتمالاً اکثر ماشین ها به آن مجهز نیستند و این نقطه دقیقاً همان جاییست که لزوم بروزرسانی آشکار می شود. گوگل اعلام کرده که اندروید اتو به زودی می تواند روی گوشی شما کار کند بدون اینکه ماشینتان به یک سیستم سازگار با اندروید اتو مجهز باشد.
هم اکنون اپلیکیشن اندروید اتو به عنوان یک لینک بین اسمارت فون و سیستم ماشین شما عمل خواهد کرد اما در آینده، مانند یک اپلیکیشن معمولی خواهد بود. این یعنی چنین اپلیکیشنی قادر است گوشی شما را با یک فاصله معین به اشتراک بگذارد و شما با گوشی خود، عملاً از یک ماشین هوشمند تر استفاده خواهید کرد. شما می توانید قابلیت های مشابهی مانند قابلیت استفاده از صدای خود برای مدیریت تماس ها، پیام ها، کنترل پخش موزیک، موقعیت یابی و غیره را نیز استفاده کنید.
علاوه بر این، گوگل دستورات صوتی OK Google را نیز معرفی کرده که می تواند تمامی این قابلیت ها را فعال کند و دیگر نیازی نیست که برای این کار، یکی از دکمه های داشبورد را فشار دهید. اگر گوگل همیشه قصد داشت که اندروید اتو را در اکثر ماشین های موجود جای دهد، ارسال این بروزرسانی همان چیزی ست که می تواند این کار را انجام دهد. طبق برنامه ریزی های گوگل، این بروزرسانی در اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید