موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فناوری » یاهو به مبلغ ۵ میلیارد دلار به ورایزون فروخته خواهد شد

تبلیغات ویژه

یاهو به مبلغ ۵ میلیارد دلار به ورایزون فروخته خواهد شد

یاهو به مبلغ 5 میلیارد دلار به ورایزون فروخته خواهد شد

شرکت ورایزون قرار است فردا قراردادش با شرکت یاهو و پرداخت مبلغ ۵ میلیارد دلار را برای خرید این شرکت اعلام کند.

با سایبری دیزاین همراه باشید.

 

ورایزون قرار است این قرارداد را پیش از باز شدن بازارها در روز آتی علنی کند، قراردادی که به طرز چشمگیری سرنوشت یاهو را متحول خواهد کرد، سرنوشتی که طی سال‌های گذشته با روی کار آمدن مدیران مختلف، چندان مطلوب نبوده است و این شرکت سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است.

 

به نظر می‌رسد که ورایزون پس از رقابت سنگین با شرکت‌هایی همچون TPG و حتی AT&T، در این مزایده پیروز شده است.

 

پرداخت مبلغ ۴٫۸ میلیارد دلار برای خرید یاهو کمی بیشتر از مبلغی است که ورایزون سال گذشته برای خرید شرکت AOL پرداخت کرد. هدف ورایزون از خرید یاهو و همکاری با این شرکت تقویت سرویس‌ها، خدمات و تبلیغات این شرکت مخابراتی است. یاهو اولین بار مزایده برای فروش خود را در ماه فوریه برگزار کرد.

 

آیا این قرارداد جدید به معنی پایان فعالیت ماریسا مایر در نقش مدیر عامل یاهو است؟ گزارش‌ها مبنی بر این است که مایر کم کم از یاهو خداحافظی خواهد کرد. این قرارداد هم چنین می‌تواند به معنی پایان کار یاهو به عنوان یک شرکت فعال باشد و این شرکت از این پس تنها مالک ۳۵٫۵ درصد از یاهو ژاپن خواهد بود، سهم ۱۵ درصدی یاهو در شرکت تجارت الکترونیکی چینی علی بابا نیز هم چنان پابرجا خواهد ماند.

 

یاهو و ورایزون از اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید