موقعیت شما:
صفحه اصلی » اندروید » آیا با سنسور اثر انگشت مشکل دارید؟

تبلیغات ویژه

آیا با سنسور اثر انگشت مشکل دارید؟

برای دارندگان گوشی هایی که قفل آنها توسط سنسور اثر انگشت باز می شود، نظیر iPhone ها، زمانی که به دلیل خیس بودن انگشت شان ، سنسور به درستی نمی تواند عمل کند و نمی توانند قفل گوشی را باز کنند، شرایط بسیار عصبی کننده است.

اما برای این که دیگر با پیام آزار دهنده ای که به شما می گوید اثر انگشت تان قابل اسکن شدن نیست، مواجه نشوید و این مشکل را حل کنید، یک اسکن از انگشت خیستان را به تنظیمات گوشی اضافه کنید.

سنسور اثر انگشت  با ذخیره کردن عکسی که نشان می دهد، انگشت شما چه شکلی است عمل می کنند. بنابراین لازم است که به دفعات و از زوایای مختلف اسکن اثر انگشت انجام شود، تا به هر نحو که کاربر انگشتش را بر روی سنسور قرار دهد، شناسایی انجام شود.

اما زمانی که انگشت شما خیس است، سنسور را لکه دار می کند و در نتیجه نمی تواند آنچه را که لازم دارد تشخیص دهد. اضافه کردن یک اثر انگشت دیگر که فقط انگشت خیس شماست، سبب می شود، تصویر شکل گرفته برای سنسور اثر انگشت هنگام اسکن آشنا باشد. این روش ساده ای است برای دور زدن مشکل باز کردن قفل گوشی پس از آن که دستان خود را شسته اید یا زیر باران هستید.

در iOS قابلیت اضافه کردن اثر انگشت در Settings و بخش Touch ID & Passcode در دسترس کاربران قرار دارد.

در اندروید نیز امکان اضافه کردن اثر انگشت های بیشتر در Settings و بخش Security و زیر مجموعه Fingerprint قرار دارد، که دستورالعمل هایی برای شما در این بخش وجود خواهد داشت.

همچنین شما می توانید ، اثر انگشت، بیش از یک انگشت را ذخیره کنید تا اگر یکی خیس یا به هر دلیلی نمی شد از آن استفاده کرد، بتوان از دیگری استفاده کرد.

پس دیگر با خیال راحت دست های خود را بشویید. 🙂

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید