موقعیت شما:
صفحه اصلی » ترفند » گوشی » از این پس اسمارت فون های خود را اشتباه شارژ نکنید!

تبلیغات ویژه

از این پس اسمارت فون های خود را اشتباه شارژ نکنید!

از این پس اسمارت فون های خود را اشتباه شارژ نکنید!

همه ما می دانیم که باتری اسمارت فون هایمان به خوبی کار نمی کنند چون به ندرت می توانند یک روز کامل را دوام بیاورند. اما شاید مقصر اصلی ما باشیم که در تمام این مدت آنها را غلط شارژ می کردیم.

در ادامه خبر با سایبری دیزاین همراه باشید تا با نکات صحیح شارژ کردن اسمارت فون ها آشنا شوید.

 

بسیاری از ما عقیده داریم که شارژهای کوتاه و پیاپی می تواند صدمات بلند مدت و جبران ناپذیری به باتری اسمارت فون ها وارد کند و بهتر است تا زمانی که شارژ باتری به مراحل پایانی نرسیده، برای شارژ آنها اقدام نکنیم. اما این طرز فکر اشتباه است. در واقع یک سایت از شرکت باتری سازی Cadex به نام دانشگاه باتری به چگونگی حساس بودن باتری های لیتیوم یونی به کار رفته در اسمارت فون های کنونی در برابر استرس اشاره کرده است. دقیقاً مثل انسان ها، استرس مضاعف می تواند باتری اسمارت فون شما را در چرخه عمر طولانی مدتش ضعیف کند.
اگر می خواهید باتری اسمارت فون در بهترین شرایط باقی بماند و یک روز کامل را بدون نیاز به شارژ کردن باتری و نگرانی از طول عمر آن سپری کنید، لازم است برخی از رفتارهای خود را تغییر دهید.

 

هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، آن را از برق بکشید

 

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که گوشی خود را در طول شب به برق وصل کنید و تا صبح در حالت شارژ رهایش کنید اما به گفته وب سایت دانشگاه باتری، رها کردن گوشی هنگامی که کاملاً شارژ شده است در بازه طولانی مدت خطرناک خواهد بود. این وب سایت به توضیح دلایل علمی این کار پرداخته اما یک مثال مختصر و مفید هم در توضیحات گنجانده شده است.

هنگامی که دستگاه شارژ شد، آن را از شارژر بکشید. این درست مثل شل کردن عضلات بدن بعد از ورزش های شدید و سنگین است. حتی شما هم اگر به طور مداوم و ساعت ها بدون وقفه کار کنید خسته می شوید.

 

از این پس اسمارت فون های خود را اشتباه شارژ نکنید!

سعی کنید اسمارت فون را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید

 

حداقل تا زمانی که به شارژ ۱۰۰ درصدی گوشی احتیاجی ندارید، اسمارت فون خود را کامل شارژ نکنید.

بر اساس مطالب درج شده در وب سایت دانشگاه باتری، لیتیوم یون ها نیازی به شارژ کامل ندارند و این اتفاق برایشان خوشایند نیست. در واقع بهتر است باتری را کامل شارژ نکنید چون ولتاژ بالا موجب استرس باتری می شود و طول عمر آن را کاهش می دهد.
اگر میخواهید گوشی شما در تمام طور روز شارژ داشته باشد، هر زمان که فرصت شد گوشی را به شارژ بزنید، شاید این فرضیه کمی متناقض به نظر برسد اما در مجموع برای باتری بهتر است.

 

هر وقت توانستید گوشی خود را شارژ کنید
مشخص شده که باتری به کار رفته در اسمارت فون های ما در صورتی که گاه و بیگاه شارژ شود سالم تر باقی خواهد ماند تا اینکه مثلاً بعد از یک روز آن را برای مدت طولانی به شارژ بزنید.

شارژ کردن گوشی هنگامی که ۱۰ درصد از شارژ خود را از دست داده است احتمالاً بهترین موقعیت خواهد بود. واضح است که این کار برای بسیاری از افراد قابل اجرا نیست بنابراین هر وقت که فرصت و موقعیتش را داشتید آن را به شارژ بزنید.

اینکار نه تنها باعث می شود باتری اسمارت فون شما را عملکرد بهینه تری داشته باشد، بلکه سطح شارژ را در بالاترین حالت نگه می دارد. علاوه بر این بالا و پایین رفتن سطح شارژ باتری به صورت دوره ای به شما اجازه می دهد از قابلیت هایی استفاده کنید که در حالت عادی به دلیل مصرف زیاد باتری از آنها استفاده نمی کردید. این قابلیت ها شامل قسمت های موقعیت یابی که از آنتن GPS استفاده می کنند نیز می شود.

 

از این پس اسمارت فون های خود را اشتباه شارژ نکنید!

باتری اسمارت فون ها را خنک نگه دارید

 

باتری اسمارت فون ها به گرما حساس هستند و برای مثال شرکت اپل خودش پیشنهاد داده که در هنگام شارژ کردن آیفون می توانید قاب آن را دربیاورید تا خنک تر شود. اگر شما نیز متوجه شده اید که دستگاهتان هنگام شارژ شدن گرم می شود، ابتدا آن را از قاب جدا کنید. اگر در برابر گرمای شدید خورشید قرار گرفتید نیز گوشی خود را بپوشانید. این کار می تواند سلامت باتری شما را تضمین کند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید