موقعیت شما:
صفحه اصلی » امنیت » استراق سمع از طریق تبدیل موتور ویبراتور اسمارت فون به میکروفون!

تبلیغات ویژه

استراق سمع از طریق تبدیل موتور ویبراتور اسمارت فون به میکروفون!

استراق سمع از طریق تبدیل موتور ویبراتور اسمارت فون به میکروفون!

آیا هرگز به موتور ویبراتور(لرزاننده) گوشی خود فکر کرده اید؟ اگر نه، پس از خواندن این خبر شاید به فکر بیفتید! دو تن از محققین، رامیت چادهری و نیروپام روی، از دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه ایلینوی دریافته اند که امکان شنود مکالمات شما از طریق موتور ویبراتور اسمارت فون تان وجود دارد. این موتور شباهت قابل توجهی به یک بلندگو دارد و همانطور که می دانید هر بلندگویی را می توان به عنوان یک میکروفون نیز به کار برد. همین امکان می تواند به ضرر شما باشد.

در ادامه خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.

 

 

چادهری و روی در تحقیقات خود در یافتند که با تنظیم مجدد ولتاژ ورودی موتور می توان یک بلندگو را به یک میکروفون تبدیل کرد. البته خوشبختانه امکان این تغییر از راه دور ممکن نیست. برای تغییر تنظیم ولتاژ ورودی نیاز به تغییراتی فیزیکی در موتور گوشی است که از راه دور ممکن نیست. اما، انجام این تنظیمات فقط به یک دقیقه زمان و لحیم کاری در چهار نقطه نیاز دارد.
ویبره هایی که پس از این تنظیمات ضبط می شوند ممکن است به نظر بی معنی بیایند. اما با استفاده از نرم افزارهای تشخیص صدا و الگوریتم هایی که فرکانس های لازم را جایگزین می کنند، صدای ضبط شده را می توان با ۸۰ درصد صحت به کلمات درست ترجمه کرد.

در ادامه به ویدیویی در این خصوص توجه کنید.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید