موقعیت شما:
صفحه اصلی » فتوشاپ » بازگشت پي‌در‌پي در فتوشاپ

تبلیغات ویژه

بازگشت پي‌در‌پي در فتوشاپ

بسياري از كاربران سطح متوسط رايانه با كليدهاي ميانبر در نرم‌افزارها آشنايي دارند. يكي از عمومي‌ترين اين كليدها نيز Ctrl + Z است كه در بسياري از برنامه‌ها براي بازگشت به عقب به‌كار مي‌رود. اگر با نرم‌افزار فتوشاپ كار كرده باشيد، حتما متوجه شده‌ايد كه اين كليد در فتوشاپ عمل بازگشت و حركت به جلو را انجام مي‌دهد. به‌طوري‌كه با يك‌بار فشار اين كليدها يك مرحله به عقب برمي‌گرديد و با فشار مجدد آن، يك مرحله به جلو رفته و به عبارت ديگر به همان حالت اوليه بازخواهيد گشت! اگر در اين نرم‌افزار بخواهيد چند مرحله و به‌صورت پشت سرهم به عقب برگرديد، ‌بايد از گزينه step backward كمك بگيريد كه كليدهاي ميانبر براي استفاده از آن Ctrl + Alt + Z است. در صورتي‌كه اصرار داريد از همان كليدهاي Ctrl + Z استفاده كنيد، اما به‌جاي يك مرحله به عقب و يك مرحله به جلو، به‌صورت پي‌در‌پي به سمت عقب حركت كنيد،بايد مراحل زير را دنبال كنيد:

 

سيستم‌عامل ويندوز

۱ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا كنيد.

 

۲ـ به منوي Edit رفته و گزينه Keyboard Shortcuts را كليك كنيد. (از كليدهاي ميانبر Alt + Shift + Ctrl + K نيز مي‌توانيد كمك بگيريد)

 

۳ـ در پنجره ‌به‌نمايش درآمده روي Edit كليك كنيد تا فهرست ميانبرهاي موجود نمايش داده شود. از فهرست به‌نمايش درآمده Step Backwards را انتخاب كرده و كليدهاي Ctrl + Z را از روي صفحه‌كليد فشار دهيد.

 

۴ـ در اين مرحله پيغام هشداري را مشاهده مي‌كنيد كه به شما اطلاع مي‌دهد به علت وجود كليد ميانبر تكراري، ميانبر قبلي از كار افتاده و ميانبر جديد فعال مي‌شود. با كليك روي گزينه Accept and Go to Conflict مراحل كار را دنبال كنيد.

 

۵ـ در نهايت براي اعمال تغييرات روي OK كليك كنيد.

 

توجه: براي برگرداندن كليدهاي ميانبر به حالت اوليه ‌بايد مجددا به پنجره Keyboard shortcuts برويد و از بخش Set، گزينه Photoshop Defaults را انتخاب كنيد.

 

سيستم‌عامل مك

در فتوشاپ نسخه مك كليد ميانبري كه براي بازگشت پي‌در‌پي تعريف شده option+command+Z است كه با طي مراحل زير اين كليد را نيز به command+Z تغيير خواهيم داد:

 

۱ـ نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا كنيد.

 

۲ـ از منوي Edit گزينه Keyboard Shortcuts را انتخاب كنيد (از كليدهاي تركيبي option+shift+command+K نيز مي‌توانيد استفاده كنيد)

 

۳ـ گزينه Step Backwards را انتخاب كرده و آن را به command+Z تغيير دهيد.

 

۴ـ با كليك روي گزينه Accept and Go to Conflict تغييرات را تاييد كرده و به استفاده از ميانبرهاي جديد بپردازيد.

 

 

منبع:jamejamonline.ir

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید