موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » تسلا سازنده تراشه‌های سری A اپل را به استخدام خود درآورد

تبلیغات ویژه

تسلا سازنده تراشه‌های سری A اپل را به استخدام خود درآورد

سازنده تراشه‌های سری A

کمپانی تسلا این ماه به طور کاملاً بی سر و صدا جیم کلر، یکی از مهندسان کارکشته شرکت اپل و نفر اول این کمپانی در ساخت تراشه های سری A را به منظور تقویت تیم فناوری اتومبیل‌های خودران خود استخدام کرد.

این شرکت امروز در بیانیه ای با تایید این خبر عنوان کرد:”از امروز جیم کلر در لباس نایب رییس بخش مهندسی سخت افزار اتومبیل‌های خودران در این شرکت ایفای نقش خواهد کرد. جیم با ترکیب جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری، به ما در ساخت یکی از ایمن‌ترین و پیشرفته‌ترین سیستم های خودران در جهان کمک خواهد کرد.”

وی سابقه کار در شرکت AMD را نیز در کارنامه دارد و زمانی که این شرکت رقابت سنگینی را با کمپانی اینتل در زمینه ساخت چیپست‌ها داشت، جیم کلر، نقشی کلیدی را در این رقابت سنگین ایفا می کرد و به نوعی مغز متفکر این شرکت در ساخت معماری Athlon K7 و K8 به شمار می رفت.

کلر در سال ۱۹۹۱ شرکت AMD را ترک کرد و در سال ۲۰۱۲ به کوپرتینویی ها ملحق شد. در کمپانی اپل نیز، وی نقشی تاثیرگذار را در طراحی پردازنده های A4 و A5 ایفا کرد. این تراشه ها در محصولات بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ اپل مورد استفاده قرار می گرفتند.

حال که جیم کلر به استخدام این شرکت بزرگ درآمده است، نباید انتظار داشت که در تسلا نیز نقشی همانند آنچه که در AMD و اپل داشت را ایفا کند و تولید تراشه را در دستور کار خود قرار دهد. هنوز تسلا در خصوص جایگاه و سمت وی در این شرکت هیچگونه اظهارنظری نکرده است.

خودروی خودران تسلا

همانطور که می دانید تکنولوژی ساخت اتومبیل‌های بدون راننده بسیار پیچیده بوده و تولید سیستمی که بتواند خود را با حرکات و رفتارهای غیرمنتظره انسان‌ها در خیابان ها وفق دهد و بهترین واکنش را در قبال آن‌ها انجام دهد، نیازمند اطلاعات جامع سخت افزاری و نرم افزاریست.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید