موقعیت شما:
صفحه اصلی » ریشه‌یابی نام شرکت‌ها » ریشه‌یابی نام شرکت‌ها؛ کلمه‌ی اسکایپ (Skype) از کجا آمده؟

تبلیغات ویژه

ریشه‌یابی نام شرکت‌ها؛ کلمه‌ی اسکایپ (Skype) از کجا آمده؟

«کلمه، به‌طور قطع، قوی‌ترین دارویی است که بشر استفاده می‌کند.» رادیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی مطرح انگلیسی در سال ۱۹۲۳ در کالج سلطنتی جراحان لندن، با تشبیه کلمات به دارو می‌گوید کلمات نه‌تنها قادرند شما را هیجان‌زده، فلج یا معتاد کنند، بلکه می‌توانند سلول به سلول مغز شما را به رنگ‌های مختلف دربیاورند! نام‌های تجاری حول محور کلمات شکل می‌گیرند. پیشانی شرکت‌ها برای تعامل با مخاطبانشان فقط یک کلمه است. کلماتی هرچند بیگانه که به زبان ما وارد می‌شوند و فضایی از ادبیات گفتاری و نوشتاری ما را اشغال می‌کنند.

کلمه‌ی اسکایپ (Skype) از کجا آمده؟

تقریبا همه‌ی ما نام سرویس چت ویدیویی و صوتی اسکایپ (Skype) را شنیده‌ایم. شرکت اسکایپ در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. شرکت مایکروسافت این شرکت را در سال ۲۰۱۱  تصاحب کرد. اما می‌رسیم به نام اسکایپ. این شرکت هم از همان شرکت‌هایی است که روز اول قرار بود نامش چیز دیگری باشد. در ابتدا قرار بود نام شرکت از ترکیب دو کلمه‌ی Sky و Peer-to-Peer (نظیر به نظیر: اصطلاحی در شبکه‌های کامپیوتری) ساخته شود.

شمایی ساده از یک شبکه‌ی Peer to Peer

 

بنیان‌گذاران اسکایپ به دنبال نام Skyper بودند. اما گویا دامین‌های اینترنتی مربوط به کلمه‌ی Skyper پیش‌تر اشغال شده بود؛ بنابراین موسسان این شرکت تصمیم گرفتند قید حرف r را بزنند و حاصل کار نام Skype شد.

 

اسکایپ از ابتدا به صورت یک سیستم تلفیقی از Peer to Peer‌ و Client-Server به ارایه‌ی خدمات می‌پرداخت. این سرویس در حال حاضر روی اکثر پلتفرم‌های موجود از جمله اندروید، iOS، ویندوز، مک، لینوکس در دسترس است.

 

 

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید