موقعیت شما:
صفحه اصلی » برنامه نویسی » ios » مزایای سوئیفت نسبت به ابجکتیو سی

تبلیغات ویژه

مزایای سوئیفت نسبت به ابجکتیو سی

ما می توانیم با دو زبان سوئیفت و ابجکتیو سی میشه برای سیستم عامل IOS و MacOS برنامه نویسی کنیم ، که ابجکتیو سی  به مرور در حال منسوخ شدن است ( به این معنی نیست که برنامه نویسی با این زبان بی فایدس هنوز هم خیلی از برنامه های اپ استور اپل با زبان ابجکتیو سی است ) و ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر قصد دارین یکی از برنامه نویسی IOS برین زبان برنامه نویسی سوئیفت انتخاب کنید.

حال یک توضیح مختصر در مورد این دو زبان برنامه نویسی IOS میگم :

ابجکتیو سی : یک زبان شی گرا است که با اضافه کردن مفاهیم ارسال پیام از زبان اسمال تاک به زبان سی ایجاد شده . زبان ابجکتیو سی یک لایه بسیار نازک روی زبان سی است . هر برنامه به زبان سی را می توان با کامپایلر ابجکتیو سی کامپایل کرد . اکثر دستورات از زبان سی به ارث رسیده اند و تعدادی دستور برای ارسال پیغام به آن ها اضافه شده است.

ابجکتیو سی برخلاف اکثر زبان های شی گرا که همزمان با آن ساخته شدند از ماشین مجازی برای اجرای برنامه استفاده نمی کند. این زبان برعکس سی پلاس پلاس از دادن چند مفهوم به یک اپراتور پشتیبانی نمی کند.

سوئیفت : سوئیفت یک زبان برنامه نویسی چند شیوه ای و از نوع کامپایلری است که برای توسعه IOS ، WatchOS ، MacOS و TvOS توسط شرکت اپل ساخته شده است.سوئیفت برای کار با فریمورک های Cocoa و  Cocoa Touch اپل و تعامل با حجم عظیمی از کد های ابجکتیو سی نوشته شده برای محصولات اپل طراحی شده است .

سویئفت از مفاهیم پایه ای پشتیبانی می کند که زبان ابجکتیو سی را انعطاف پذیر و قابل گسترش نموده است.

مزایای سوئیفت نسبت به ابجکتیو سی :

۱- سوئیفت سریع تر از ابجکتیو سی

۲- سوئیفت امن تر از ابجکتیو سی

۳- سوئیفت بسیار قابل فهم تر از ابجکتیو سی

۴- سوئیفت با زبان های دیگر مثل سی و ابجکتیو سی ترکیبی استفاده می شود

۵- سوئیفت از سبک مدیریتی حافظه ARC استفاده می کند.

۶- سوئیفت از حجم کد کمتری نسبت به ابجکتیو سی دارد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید