موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » معرفی افزونه های مرورگر Mozilla Firefox که در هکینگ کاربرد دارند

تبلیغات ویژه

معرفی افزونه های مرورگر Mozilla Firefox که در هکینگ کاربرد دارند

شاید برخی از شما عزیزان در هنگام انجام عملیات نفوذ یا برقراری تست نفوذ در وبسایت ها نیاز به امکانات و یا ابزارهایی دارید تا به روند عملیات شما سرعت ببخشد.

در این پست قصد داریم تا شما را با چند افزونه موجود در مرورگر Mozilla Firefox موجود بوده و بسیار مورد استفاده در بین نفوذگران و متخصصان امنیتی هستند را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید…

۱- افزونه Hackbar: این افزونه محبوب که دارای امکانات و بخشهای متنوعی برای انجام حملاتی نظیر SQL Injection، XSS، بخش اینکریپت کردن، اینکد کردن و … است ، یکی از پرکاربردترین افزونه ها در بین سایر افزونه های فایرفاکس است. این افزونه را می توانید از آدرس زیر نصب کنید:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/hackbar

[/php]

پس از نصب باید مرورگر را دوباره اجرا کنید.

۲- افزونه Live HTTP Headers: برای بای پس کردن و دور زدن آپلودر ها برای انجام حملات RFU و یا به طور کلی تغییر دادن یا مشاهده Headerها (سرآیندها)ی صفحات از این افزون استفاده می شود. لینک نصب این افزونه:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/live-http-headers

[/php]

لینک آموزش ویدئویی نحوه حل مشکل عدم کارکردن دکمه Reply در این افزونه:

[php]
http://www.aparat.com/v/fx4Uj

[/php]

۳- افزونه Tamperdata: عملکرد این افزونه تقریباً همانند افزونه Live HTTP Headers است با این تفاوت که Tamperdata دارای امکانات و قدرت بیشتری نسبت به افزونه Live HTTP Headers است. لینک نصب افزونه :

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/tamper-data

۴- افزونه Wappalizer: با استفاده از این افزونه میتوانید بفهمید چه برنامه ها و زبان های برنامه نویسی و نیز چه فریم ورک هایی در طراحی وبسایت مورد نظر استفاده شده است. لینک نصب افزونه:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/wappalyzer

[/php]

۵- افزونه ShowIP: این افزونه، آدرس IP سایتی که شما در حال بازدید از آن را هستید، نشان می دهد. حتی با راست کلیک برروی این IP می توان اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کرد. لینک نصب افزونه:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/showip

[/php]

۶- افزونه SQL Inject Me: با استفاده از این افزونه می توانید آسیب پذیر بودن یک سایت نسبت به باگ SQL Injection را بررسی کنید. لینک نصب:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/sql-inject-me

[/php]

۷- افزونه XSS Me: این افزونه، فیلدها و قسمتهایی که در سایت مورد نظر برای ورود اطلاعات از سمت کاربر را برای وجود باگ XSS بررسی می کند. لینک نصب افزونه:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/xss-me

[/php]

✅ این ۷ افزونه از مهمترین و پرکاربردترین افزونه های فایرفاکس در بین نفوذگران هستند. سایر افزونه های مرتبط و مورد استفاده دز هک و امنیت را از لینک زیر مشاهده و نصب کنید:

[php]
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/collections/adammuntner/webappsec

[/php]

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید