موقعیت شما:
صفحه اصلی » امنیت » آموزش امنیت » معرفی سیستم عامل هایی که در زمینه امنیت استفاده میشوند

تبلیغات ویژه

معرفی سیستم عامل هایی که در زمینه امنیت استفاده میشوند

معرفی سیستم عامل هایی که در زمینه امنیت استفاده میشوند : (بخش اول)

۱) سیستم عامل Kali linux

کالی لینوکس (به انگلیسی: Kali Linux) نام یک توزیع لینوکس برای انجام تست‌های امنیت و هک می‌باشد. این توزیع توسط تیم سازندهٔ بک ترک ساخته شده و برخلاف بک ترک که بر پایهٔ اوبونتو بود، کالی بر پایهٔ دبیان است.

پروژهٔ بک ترک دیگر توسط تیم سازندهٔ آن پشتیبانی نمی‌شود و کالی جایگزین آن شده است.

برای یادگیری این سیستم عامل روی لینک زیر کلیک کنید
۲ ) سیستم عامل BackTrack :

لینوکس بک ترک (Backtrack Linux) یک توزیع لینوکس مبتنی بر GNU است که برای کشف نقاط ضعف امنیتی سیستم‌های مختلف تهیه شده و به صورت یک دی وی دی لایو (بدون نیاز به نصب و یا وجود هارد دیسک) در اختیار همه قرار گرفته است.

در حال حاضر آخرین آن نسخه بک ترک ۵ است که از سایت رسمی بک ترک قابل دریافت است. بک ترک مبتنی بر Ubuntu 10.04 با هسته نسخه ۲٫۶ ساخته شده است.

۳) سیستم عامل NodeZero Linux

توزیعی که به گفته سازنده هاش بسیار پایدار و قابل اطمینان است که به صورت live بسیار خوب کار میکند
این توزیع بر پایه اوبونتو است پایدار بودنش از توصیه های ابونتو است و قدرتش هم در ارایه به صورت live که شما رو قادر میکنه با توسط یه دستگاه فلش مموری و یا یه دیسک این توزیع رو اجرا کنین.

۴ ) سیستم عامل BackBox Linux :

توزیع Backbox یکی از توزیع های مبتنی بر Ubuntu می باشد، که برای انجام نفوذ، یا pentesting‌ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم عامل بسیار سریع تر از توزیع Backtrack(که برای همین کار می باشد) است، و همواره سعی می شود آخرین نسخه ابزارهای هک در آن گنجانده شود.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید