موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » فناوری » نتایج مطالعه جدیدی درباره اثرات پنهان سایه پنل‌های خورشیدی

تبلیغات ویژه

نتایج مطالعه جدیدی درباره اثرات پنهان سایه پنل‌های خورشیدی

نتایج مطالعه جدیدی درباره اثرات پنهان سایه پنل‌های خورشیدی

گروهی از محققان زیست محیطی و بوم شناسانی که درباره سیستم‌ها و پنل‌های خورشیدی تحقیق می‌کنند به تازگی نتایج جدیدترین مطالعات خود را منتشر کرده‌اند. این محققان معتقدند که یافته‌های جدید می‌تواند منجر به کشاورزی هوشمندتر و استفاده بهتر از زمین‌هایی شود که در مجاورت این منابع انرژی جایگزین قرار دارند. با سایبری دیزاین همراه باشید.

مطابق با این گزارش جدید، دمای اقلیم کوچکی که در نزدیکی محل قرارگیری پنل‌های خورشیدی وجود دارد، به مرور زمان و مبتنی بر فصل، تا ۵ درجه سلسیوس تغییر می‌کند. اگرچه این تغییر دما یکی از قابل انتظار ترین پیامدهای تاسیس یک مزرعه خورشیدی بزرگ همراه با تعداد زیادی پنل است، محققان نگران تغییراتی هستند که گیاهان و خاکی که زیر این پنل‌ها قرار دارند با آنها مواجه خواهند شد.

به گفته یکی از این محققان، با توجه به پشتیبانی بسیار زیاد کشورهای مختلف از انرژی خورشیدی و سرمایه گذاری برای توسعه این فناوری، ما باید با اثرات زیست محیطی این تاسیسات آشنایی داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که محصول نهایی این پنل‌های خورشیدی تنها سطوح کمتر کربن نبوده و فراتر از این هاست.

این محققان به این نتیجه رسیدند که این پنل‌ها علاوه بر ایجاد سایه، موجب کاهش تنوع جانوری و زیست توده گیاهان روی زمین شده و درنتیجه بر میزان کربنی که در خاک زیر این پنل‌های خورشیدی قابل جذب است اثر می گذارند. اگر خاکی که در اطراف یک پنل خورشیدی قرار دارد در مقایسه با میزان کربنی که قرار است پنل آن را کاهش دهد، کربن کمتری را جذب کند، نتیجه نهایی مطلوب نخواهد بود. به عبارت دیگر به منظور به حداکثر رساندن اثرات یک مزرعه خورشیدی، مالک زمین باید فضای تاریک زیر پنل ها را بهینه سازی کند.

به منظور بررسی این اثرات بر محیط زیست‌های مختلف به مطالعات بیشتری نیاز است. در هر حال محققان بر این باورند که این تحقیق می‌تواند به مالکان زمین این ایده را بدهد که با استفاده از آبی که از خود این پنل‌ها جمع آوری می‌شود، در زمین‌های خشک به کشت گیاهانی بپردازند که سایه دوست هستند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید