موقعیت شما:
صفحه اصلی » ترفند » چگونه رنگ زمینه CMD رو عوض کنیم؟

تبلیغات ویژه

چگونه رنگ زمینه CMD رو عوض کنیم؟

همواره خط فرمان (CMD) ویندوز مشکی بوده، میماند و خواهد موند! بعید هم به نظر میرسد که اتفاقی غیر از این بیفتد.

این مسئله ای است که من خیلی به آن فکر کردم اما همانطور که معلوم است، شما میتوانید تمامی رنگهای استفاده شده در این ابزار را باب میل خودتان تغییر دهید.

فرقی نمیکن که چه رنگی! چه سبز و زرد، و چه صورتی و آبی. ویندوز محدودیتی را برای سلیقه شما قائل نخواهد شد.

در این آموزش کوتاه قصد داریم تا شما را با نحوه تغییر رنگ پس زمینه  و نوشته ها در خط فرمان ویندوز آشنا کنیم. با ترفندها همراه باشید..!

ابتدا باید وارد این ابزار شوید. ساده ترین راه وروده به این ابزار کلیک راست بر روی استارت ویندوز ۱۰ و سپس گزینه Command Prompt را انتخاب نمایید. اما اگر از ویندوزهای پایین تر استفاده می‌نمایید، کلید ترکیبی Windows+R را بفشارید، عبارت CMD را نوشته و سپس کلید اینتر را فشار دهید.

سپس در قسمت تایتل بار این ابزار کلیک راست کرده و بر روی گزینه Properties کلیک نمایید.

حال از زبانه‌ها وارد بخش Colors شوید. در این زبانه تنظیماتی جهت شخصی سازی رنگ‌ها و شفافیت‌ها در اختیار شما خواه بود. در زیر به راهنمای کوچکی از این بخش خواهیم پرداخت:

GRE

Screen Text: رنگ نوشته

Screen Background: رنگ زمینه

Popup Text: رنگ نوشته پاپ آپ

Popup Background: رنگ زمینه پاپ آپ

Opacity: شفافیت

برای انتخاب رنگ هرکدام ابتدا باید هر یک از گزینه‌های بالا را انتخاب کرده سپس یا از رنگ‌های آماده استفاده کنی و یا به صورت شخصی سازی، از استاندارد رنگ‌های RGB موجود در صفحه استفاده نمایید.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید