موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » گوگل آنالیتکس برای کاربران ایرانی آزاد شد

تبلیغات ویژه

گوگل آنالیتکس برای کاربران ایرانی آزاد شد

سرویس تحلیلی گوگل (Google Analytics) که چند سالی بود برای کاربران ایرانی به سختی و با موانع زیاد قابل دسترسی بود، از ساعاتی پیش به راحتی و بدون هیچ گونه محدودیتی قابل استفاده شده است.

چند سالی است که با فراگیر شدن اینترنت و افزایش تعداد کاربران آن، توجه بسیاری از صاحبان مشاغل به این ابزار قدرتمند برای ارتباط با کاربران و مشتریان خود تبدیل شده است. اما لازمه برقراری ارتباطی موثر و هدفمند با کاربران اینترنت، آگاهی از بازخوردهای آنها نسبت به محتوای ارائه شده از سوی وب سایت ها است. وقتی صحبت از اینترنت به میان می آید، شاید اکثر ما به طور ناخواسته اولین چیزی که به یاد می آوریم نام گوگل باشد. در کنار همه خدمات خود، این شرکت قدرتمند در عرصه فناوری ابزاری کارآمد و دقیق با نام گوگل آنالیتکس را در اختیار مدیران وب سایت ها قرار داده تا بتوانند به بهترین نحو از اینترنت برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده کرده و علاقمندی های آنها را کشف کنند.
اما اگر شما هم جزو کاربران این سرویس پرکاربرد گوگل در ایران باشید به خوبی می دانید که دسترسی به این وب سایت طی سال های اخیر با مشکلات و موانع فراوانی روبرو بوده است. مدیران وب سایت های ایرانی برای بهره گیری از گزارش های دقیق این ابزار و آگاهی از میزان بازدید روزانه از کل وب سایت و یا میزان محبوبیت هر خبر ناچار بودند موانع زیادی را پشت سر بگذارند. اما آنطور که پیدا است، این محدودیت ها از ساعاتی پیش برطرف شده و اکنون کاربران ایرانی نیز بدون هیچ مشکلی قادر به دسترسی به این وب سایت هستند.
البته هنوز نمی توان با قطعیت در این باره اظهار نظر کرد، چرا که گوگل توضیح رسمی درباره رفع محدودیت دسترسی کاربران ایرانی به گوگل آنالیتکس نداده است و این احتمال وجود دارد که این وضعیت تنها به طور موقت پیش آمده باشد. با این حال می توان امیدوار بود که این محدودیت و سایر محدودیت های پیش روی کاربران ایرانی به تدریج از میان برداشته شوند.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید