موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » پروژه برنامه نویسی کودکان گوگل

تبلیغات ویژه

پروژه برنامه نویسی کودکان گوگل

گوگل با پروژه ای تازه، کودکان را با برنامه نویسی آشنا می کند

همه شرکت های بزرگ در دنیای فناوری علاقه زیادی به این دارند که نسل آینده آشنایی بیشتری با کدنویسی داشته باشد و به همین منظور، برنامه هایی را برای آموزش برنامه نویسی کامپیوتری به کودکان تهیه کرده اند. در ادامه این خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.
شرکت اپل در کنفرانس توسعه دهندگان امسال خود در شهر سن فرانسیسکو اپلیکیشن Swift Playgrounds را معرفی کرد. این اپلیکیشن به کودکان کمک می کند تا کدنویسی را یاد بگیرند. حالا به نظر می رسد گوگل هم قصد دارد پا در این مسیر گذاشته و با پروژه Project Bloks کودکان را با دنیای کدنویسی آشنا کند.
پروژه Bloks طرحی سخت افزاری و باز از سوی گوگل است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بلوک های فیزیکی را بسازند و به کودکان برنامه نویسی را یاد دهند. ایده این طرح این است که اگر برنامه نویسی را به روش متعارف و از طریق کیبورد و مانیتور به کودکان آموزش دهیم، تجربه محدودی از آن کسب خواهند کرد. اما اگر آموزش از طریق این بلوک ها انجام شود، کودکان امکان مشارکت در مراحل مختلف آموزش و حل گروهی مسائل و در عین حال یادگیری برنامه نویسی را خواهند داشت. از این جالب تر، به دلیل اینکه آموزش از طریق بلوک ها انجام می شود، امکان آموزش برنامه نویسی حتی به کودکانی که خواندن و نوشتن نیز بلد نیستند فراهم می شود.
این سیستم از سه بخش تشکیل شده است: Brain Boards، Base Boards و Pucks. با اتصال این قطعات به یکدیگر، می توان بخش های مختلفی از زبان های برنامه نویسی را پیاده سازی کرد. اتصال این بلوک ها به یکدیگر به طرق مختلف، در واقع پیاده سازی حالات مختلف برنامه نویسی را شبیه سازی می کند.

 

گوگل برای معرفی این پروژه ویدیویی را هم تولید کرده که در ادامه شاهد آن خواهید بود.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید