موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » ۱۳٫۳% از دستگاه‌های اندرویدی از نسخه مارشمالو استفاده می‌کنند

تبلیغات ویژه

۱۳٫۳% از دستگاه‌های اندرویدی از نسخه مارشمالو استفاده می‌کنند

گوگل آمار ماهانه استفاده از پلتفرم‌های مختلف را منتشر کرده است، این آمار نشان می‌دهد که دستگاه‌های موجود در بازار از کدام نسخه‌های سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند.

💢 داده‌های موجود در این آمار در طی یک بازه ۷ روزه تا پایان ۱۱ جولای به دست آمده است و به جز دو نسخه آخر این سیستم عامل (و نسخه ۲٫۲ فرویو که مانند ماه گذشته سهم ۰٫۱% ای در بین گوشی‌های هوشمند داشته است) بقیه نسخه‌ها با کاهش استفاده رو به رو بوده‌اند.

۹ ماه پس از انتشار رسمی اندروید ۶٫۰ مارشمالو، اکنون این نسخه از سیستم عامل اندروید به همراه نسخه ۶٫۰٫۱ بر روی ۱۳٫۳% از گوشی‌های اندرویدی نصب شده و این نشان می‌دهد میزان استفاده از آخرین نسخه اندروید نسبت به ماه گذشته رشد ۳٫۲% ای داشته است که این بیشترین افزایش استفاده از این نسخه اندروید در طول یک ماه، از زمان عرضه آن است.

اندروید ۵٫۱ لالی پاپ به همراه نسخه ۵٫۱٫۱ نیز تنها نسخه دیگر از اندروید است که میزان استفاده از آن در طی ماه گذشته با افزایش رو به رو بوده است.

میزان استفاده از این نسخه با رشد ۰٫۸% ای همراه بوده و اکنون ۲۱% از گوشی‌های هوشمند اندرویدی از این نسخه استفاده می‌کنند. در مجموع خانواده لالی پاپ شامل اندروید ۵٫۰ و ۵٫۱ سهم ۳۵٫۱% ای از این آمار دارند و در این رقابت از اندروید ۴٫۴ کیت کت که ۳۰٫۱% از گوشی‌های همراه از آن استفاده می‌کنند، پیشی گرفته است.

با وجود رشد اخیر مارشمالو اما این آمار همچنان برای گوگل نا امید کننده است و اینکه پس از گذشت ۹ ماه تنها ۱۳٫۳% دستگاه‌های اندرویدی از این نسخه استفاده می‌کنند رقم قابل توجه ای نیست، به ویژه اینکه باید در نظر گرفت ۸۶٫۷% دیگر از دستگاه‌های فعال اندرویدی همچنان از نسخه‌های قدیمی‌تر این سیستم عامل که برخی از آنها چندین سال از انتشارشان می‌گذرد، استفاده می‌کنند.

در همین رابطه، گوگل اواخر تابستان امسال به‌روز رسانی بزرگ اندروید نوگات ۷٫۰ را منتشر خواهد کرد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید