موقعیت شما:
صفحه اصلی » اخبار » WWDC 2016: سوایپ کردن برای اولین بار در تاریخ آنلاک کردن آیفون ها، از این روند حذف شد

تبلیغات ویژه

WWDC 2016: سوایپ کردن برای اولین بار در تاریخ آنلاک کردن آیفون ها، از این روند حذف شد

WWDC 2016: سوایپ کردن برای اولین بار در تاریخ آنلاک کردن آیفون ها، از این روند حذف شد

دو روز پیش اپل کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را با یک سخنرانی مهم آغاز کرد تا نشان دهد در آینده برای سیستم عامل های خود مانند iOS چه برنامه هایی در سر دارد. پس از آن، اولین نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 10 عرضه شد و همه مشتاق شدند این نسخه جدید را روی آیفون های خود تست کنند. اولین تغییر اساسی در رابط کاربری این نسخه اتفاق افتاده بود که به محض بوت شدن گوشی، به کاربران خوشآمد می گفت.

در ادامه خبر با سایبری دیزاین همراه باشید.

 

 

 
به مدت ۹ سال کاربران مجبور بودند برای پشت سر گذاشتن لاک اسکرین به سمت چپ سوایپ کنند. در آن زمان یک دکمه کوچک روی صفحه قرار گرفته بود که کاربران باید آن را از یک طرف صفحه به طرف دیگر می کشیدند تا لاک اسکرین را باز کنند اما در iOS 7 یک تجدید طراحی باعث شد که کاربران قادر باشند از هر نقطه ای سوایپ کرده و قفل صفحه را باز کنند. ولی در هر صورت جهت سوایپ کردن همچنان از چپ به راست بود.

WWDC 2016: سوایپ کردن برای اولین بار در تاریخ آنلاک کردن آیفون ها، از این روند حذف شد

سوایپ کردن به سمت راست در iOS 10، یک صفحه مخصوص ویجت را برایتان باز خواهد کرد که اجازه می دهد همه اطلاعات را در یک نگاه چک کنید. این در حالیست که سوایپ کردن به سمت چپ سریعاً شما را به اپلیکیشن دوربین منتقل خواهد کرد. بنابراین اکنون هر دو ژست حرکتی، وظایف دیگری را بر عهده گرفته اند و اپل باید یک حرکت دیگر را برای باز کردن صفحه در نظر بگیرد که راحت و قابل لمس باشد و در عین حال جلوی اشتباه سوایپ کردن را نیز بگیرد. از این پس به جای استفاده از ورودی صفحه نمایش، مراحل باز کردن قفل اکنون توسط فشار دادن دکمه (Home) انجام می شود.

بنابراین کاربرانی که به روشن کردن صفحه نمایش با فشار دادن دکمه (Home) عادت داشتند باید بدانند آنلاک شدن نیز تنها نیازمند یک فشار دیگر است. نگه داشتن دکمه (Home) هنوز هم مثل iOS 9، منجر به فعال شدن سیری خواهد شد.
همچنین این روش جدید برای افرادی که از تاچ آیدی اسکنر اثر انگشت استفاده می کنند نیز مناسب است. در واقع کاربران در این روش دکمه (Home) را فشار می دهند و منتظر می مانند که دستگاه اثر انگشتشان را اسکن کند. در نتیجه این ایده جدید به هر دو روش آنلاک کردن دستگاه ثبات بیشتری می بخشد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
بیوگرافی نویسنده BloodCyb :

سلام امیر حامدی هستم نزدیک 6 ساله تو حوزه وب و امنیت فعالیت دارم با زبان های برنامه نویسی php و c و جاوا آشنایی دارم تو حوزه امنیت اطلاعات با انواع سیستم عامل ها کار کردم به خصوص کالی لینوکس و بک ترک هم اکنون مدیر سرور شرکت ارست هاست هستم.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید